Pasažieru lidojumu atcelšana saistībā ar Covid-19

Atcelti lidojumi

Šajā rakstā esam apkopojuši svarīgāko informāciju par to, kāpēc Latvijā ir atcelti visi starptautiskie pasažieru reisi periodā no 2020. gada 17. marta līdz 14. aprīlim.

Pēc tam seko sadaļa ar jautājumiem un atbildēm par lidojumu atcelšanu. Informācija apkopota no oficiālajiem resursiem: LR Valdības paziņojumiem, LR Satiksmes ministrijas, Rīgas Starptautiskās lidostas un airBaltic mājas lapām.

Ārkārtas situācija valstī

2020. gada 14. martā Latvijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis, kas būs līdz 2020. gada 14. aprīlim. Tas tika izsludināts, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas paziņojumu, ka koronavīrusa ierosinātā slimība Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus.

Ārkārtas situācijas izsludināšana ļaus būtiski ierobežot koronavīrusa izplatību Latvijā. Slimības Covid-19 izplatība nav apturama, bet katram indivīdam, uzņēmumam, valstij un starptautiksajām organizācijām ir iespējams ieteikmēt tā izplatību pasaulē.

Sākotnēji ārkārtas sitācija ierobežoja dažādu valsts izglītības, kultūras un veselības iestāžu darbu, kā arī noteica, ka valstī ir aizliegts organizēt publiskos pasākumus ar vairāk kā 200 cilvēku dalību. Ieteikumu līmenī tika aicināts visiem palikt mājās un vispār neapmeklēt publiskas vietas.

Starptautiskās pasažieru kustības apturēšana

Nākošais solis, ko Latvijas valdība pieņēma, bija ierobežot visus starpvalstu pasažieru pārvadājumus. Tas tika pieņemts 14.marta valdības ārkārtas sēdē. Lēmums stāsies spēkā pusnaktī no pirmdienas uz otrdienu 2020.gada 17. martā 00:00.

Ārkārtas situācijas izsludināšana valstī jau ir kaut kas jauns un atjaunotās Latvijas laikā nepieredzēts notikums. Bet starptautiskās pasažieru kustības apturēšana ir kaut kas tāds, ko grūti aptvert.

Ļoti ceram, ka šiem laikiem visi kopā tiksim pāri, lai arī tas nebūs viegli.

Ko tas ietekmēs?

Daļai cilvēku šie jaunumi nozīmē kāda plānotā ceļojuma atcelšanu, kas šajā situācijā ir mazākā problēma. Citiem cilvēkiem no šī nāksies ciest smagāk. Tā kā valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis, iestājas force majeure situācija, kurā zaudējumi netiek atlīdzināti.

Daži piemēri, kas cietīs no šīs situācijas:

  • Jau samaksāti ceļojumi tiks vienkārši zaudēti.
  • Tie, kas šajā brīdī ir aizceļojuši, netiks mājās.
  • Smagi cietīs tūrisma un transporta industrijas.
  • Galvenais, lai šos īpašos force majeure apstākļus iesaistītās puses neizmanto ļaunprātīgi.

Jautājumi un atbildes par lidojumiem

Atbildes uz šiem jautājumiem apkopojām no iesaistīto pušu oficiāli izsniegtās informācijas.

Vai atcelti ir visi lidojumi?

Atcelti ir visi regulārie pasažieru lidojumi un čārterreisi. Lieguma periodā no 17.marta līdz 14.aprīlim varēs notikt tikai atsevišķi lidojumi, kam būs piešķirta īpaša LR Satiksmes ministrijas atļauja.

Transporta lidojumi notiek ierastajā kārtībā.

Vai ir iespējams atgūt naudu par nopirkto lidojumu?

Visi šie jautājumi ir jārisina ar konkrēto aviosabiedrību vai tūrisma aģentu, kurā ir iegādātas aviobiļetes. Šādu jautājumu risināšanai nav nepieciešams doties uz lidostu.

AirBaltic ir paziņojusi, ka personiski sazināsies ar visiem, kuriem ir iegādātas aviobiļetes lieguma periodā. Aviobiļešu īpašniekiem tiks piedāvāts bez maksas samainīt biļetes uz citu lidojumu.

Ko darīt, ja nevar atgriezties no ārzemēm?

Latvijas pilsoņiem, kas ir iestrēguši ārzemēs vai kādās tranzīta zonās, ir jāsazinās ar LR Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu. To ir iespējams izdarīt zvanot uz +37126337711 vai aizpilot pieteikumu Konsulārajā reģistrā.

Tiks organizēti arī repatriācijas lidojumi, ko veiks airBaltic. Pieteikties var aizpildot šo repatriācijas formu internetā Repatriācijas forma. Vairāk informācija pieejama airBaltic mājas lapā.

Esam veseli

Lai vai kā būtu ar lidošanu, cenšamies paši būt veseli. Koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 būtībā nav īpaši bīstama, bet tā ir ļoti lipīga.

Tāpēc esam piesardzīgi, lai to nenoķertu. Un ja esam noķēruši, tad ievērojam karantīnu un nedodam to tālām. Jo mēs negribam, lai kāds no mūsu izplatītā vīrusa saslimtu nopietni un tas varētu beigties letāli.

Noderīgi ieteikumi, kā izvairīties no koronavīrusa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *