Iespējas lidot

Ir tik daudz iespējas lidot. Domājot par lidošanu, daudzi iedomājas par lidošanu ar pasažieru lidmašīnu no punkta A uz punktu B. Bet ir plašas iespējas lidot un izbaudīt lidošanas pieredzi arī citos veidos, gan debesīs, gan reizēm arī tuvāk pie zemes.

Visas šīs iespējas apkoposim šajā lapā, kā arī pievienosim dažas norādes, kur konkrētā lidošanas iespēja ir atrodama.

Šajā lapā atradīsi sekojošas iespējas lidot:

Lidojums ar deltaplānu

lidojums ar deltaplānu

Viens no populārākajiem un pieejamākajiem izklaides lidojumu veidiem ir lidojums ar deltaplānu. Tas ir kā lidojums atvērtā lidmašīnā, kurā vari izbaudīt vēju, sauli un brīvi redzēt visu, kas notiek apkārt. Lidojums parasti notiek divatā – lidaparāta pilots izvizina vienu pasažieri.

Pieejams tas ir tāpēc, ka šādu iespēju var iegādāties par ļoti demokrātisku cenu – aptuveni 75 EUR par 20 minūšu ilgu lidojumu. Lidojums ar deltaplānu kā pakalpojums tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Daugavpilī. Visērtāk to var iegādāties pie dāvanu karšu servisiem, piemēram, FromMe.lv, kur dāvanas saņēmējs pats varēs izvēlēties laiku, kad piedzīvojumu baudīt.

Vēl viens iemesls, kāpēc to uzskatām kā pieejamu, ir tas, ka lidojumam ar deltaplānu praktiski nav vecuma ierobežojuma. Tam ir minimālais auguma un maksimālais svara ierobežojums, bet idejiski ar deltaplānu var lidot gan jauni, gan veci. Tas ir salīdzinoši mierīgs lidošanas veids, bet, ja pasažieris vēlas, tad pilots var veikt dažādus manevrus, kas nodrošinās kāroto adrenalīna devu.

Šajā blogā ir pieejamas dažādas atsauksmes lidojumam ar deltaplānu. Tajās var izlasīt, kā norisinās lidojums, un dažādus ieteikumus, kā sagatavoties lidojumam.

Izklaides lidojums ar lidmašīnu

lidojums ar izklaides lidmašīnu
Foto: First Fly pilotu skola

Šī ir iespēja lielākā vai mazākā kompānijā izbaudīt lidojumu virs kādas Latvijas pilsētas. Atšķirībā no lidojuma ar deltaplānu, šī ir iespēja lidojumā doties kopā ar vēl kādu. Vienlaikus šis ir daudz saudzīgāks lidojuma veids, jo lidmašīnā esat pasargāts no aukstuma un vēja, kas ir debesīs.

Izklaides lidojumi ir iespējami vairākās Latvijas pilsētās. To var izdarīt Rīgā, Ādažos, Tukumā un Jelgavā. Kādreiz dažādus lidojumus piedāvāja arī no Cēsu lidlauka.

Lidojums ar paraplānu

iespējas lidot ar paraplānu

Lidojums ar paraplānu ir cilvēkiem ērtākais veids, kā pašam lidot. Tas ir lidošanas veids, kur cilvēks ar izpletnim līdzīgu paraplānu, izmantojot vēju un augstuma atšķirību, paceļas debesīs.

Visu ekipējumu ir iespējams salikt vienā somā. Tādā veidā var ar savu somu ar autobusu aizbraukt uz Gaiziņu palidot. Būs jāuzkāpj kalnā, jāsagatavo ekipējums, un sagaidot vēju varēs doties lidojumā. Šis gan ir pieņēmums, bet patiesība varētu būt līdzīga.

Pastāv arī iespēja lidot ar paraplānu, kas aprīkots ar motoru – to tad sauc par motoparaplānu.

Lai lidotu ar paraplānu ir nepieciešamas specifiskas zināšanas un pieredze. Bet arī parastajiem cilvēkiem ir iespēja lidot ar paraplānu – tas gan notiek divatā kopā ar instruktoru. Pasažieris izbauda lidojumu, kamēr instruktors vada paraplānu. Tie, kas ir lidojuši, atzīst, ka sajūtas esot neaprakstāmas!

Lidojums ar paraplānu maksā 50 EUR, un to var iegādāties dažādos dāvanu servisos, piemēram FromMe dāvanu katalogā.

Lidojums ar gaisa balonu

lidojums ar gaisa balonu

Lidošana ar gaisa balonu ir visrelaksētākais lidojuma veids. Gaisa balons ir lidaparāts, kas ir vieglāks par gaisu un tam nav stūres. Vienīgais gaisa balona vadības rīks ir iespēja mainīt lidojuma augstumu. Lidojums ar gaisa balonu ir iespēja ļauties piedzīvojumam un izbaudīt mirkli.

Lidojums ar gaisa balonu kā pakalpojums ir salīdzinoši dārgāks. Lidojums vienai personai maksās 145 EUR. Tajā pašā laikā lidojums nav tikai 10 minūšu ilgs, kā tas ir citiem lidojumu veidiem, bet ilgst aptuveni stundu.

Plānojot lidot ar gaisa balonu, ir jārēķinās, ka tas nepaceļas un nenolaižas vienā un tajā pašā vietā. Tāpēc pie izmaksām būs jāpierēķina arī vilciena biļete. 🙂

Lēciens ar izpletni

iespējas lidot ar izpletni

Īstas putna lidojuma sajūtas var izbaudīt lecot ar izpletni. Īpaši, ja ir iespēja krist brīvajā kritienā. Tad tas ir lidojums, kurā tu neesi nekam piesiets, nekas tevi netur un nevada.

Lēciens ar izpletni gan nesniedz tādu lidojuma pieredzi, ko izbauda putns – tas drīzāk ir kritiens, kas apstiprina to, ka gravitācija pastāv un cilvēks ar savu masu no liela augstuma ļoti ātri tuvojas zemei.

Diemžēl šobrīd lēciens ar izpletni kā maksas pakalpojums Latvijā netiek piedāvāts, bet to var izdarīt Lietuvā. Ir dzirdētas runas, ka drīzumā gan arī Latvijā tas būs iespējams. Ziņosim.

Lidojums vēja tunelī

lidojums ar aerodium siguldā
Foto: Aerodium

Lidojums vēja tunelī ir iespēja izbaudīt līdzīgas sajūtas kā lecot ar izpletni brīvajā kritienā nepaceļoties ar lidmašīnu debesīs. Šādu iespēju nodrošina Latvijā labi zināmais AERODIUM uzņēmums, kas šādus vēja tuneļus radīja pieejamus ikvienam cilvēkam.

Šis lidojuma veids ir kaut kas tāds, ko grūti izbaudīt citā veidā. Tas nav nemaz tik vienkārši, bet, kad piešaujas, tad gribas vēl un vēl. Šāds 2 minūšu lidojums maksā 45 EUR, kas pirmajai reizei būs pietiekoši, lai iemācītos pacelties un palidot, un arī pietiekoši, lai nogurums būtu tāds, ka gribas atpūsties.

Lidojums ar turbīndēli

lidojums ar turbīndēli
Foto: Turbīndēlis.lv FB

Ar turbīndēli cilvēks kā raķete no ūdens var pacelties aptuveni 3-5 metru augstumā. Tas ir veids, kā izbaudīt sajūtu, it kā pie kājām būtu īpašie raķešu zābaki, kas ļauj lidot. Domāju, ka daudzi bērnu vecumā ir sapņojuši, kā būtu, ja man būtu tādi zābaki, kas ļautu lidot. Ar turbodēli to var izmēģināt.

Tehniski lidošana ar turbīndēli tiek nodrošināta ar ūdensmoča palīdzību. Straujā ūdens strūkla, ko veido ūdensmoča motors, pa trubu tiek aizvadīta līdz turbīndēļa zābakiem, un tad tā ar spēku šļācas ārā. Šī strūkla ir tik spēcīga, ka var pacelt cilvēku daudzu metru augstumā.

Lidojums ar turbīndēli kā pakalpojums ilgst 10 minūtes, un maksā 50 EUR. Ar to pilnībā pietiks, lai izbaudītu šo prieku. Atsauksmi par šo lidojuma veidu var izlasīt sadaļā Atsauksmes lidojumam ar turbīndēli.

Lidojums avio simulatorā

lidojums lidmašīnas simulatorā

Tiem, kam vairāk gribas izbaudīt pašiem vadīt lidmašīnu, ne tik ļoti pacelties debesīs un izbaudīt vēju vai asas izjūtas, piemērots būs avio simulatots.

Tā ir iespēja izmēģināt savus spēkus īstā pilotu apmācības avio simulatorā. Tā būs iespēja izmēģināt, ko nozīmē pacelties ar lidmašīnu no lidostas skrejceļa debesīs, aizceļot uz dažādu valstu lidostām un nosēsties tajās. Tā ir iespēja saņemt instruktāžu no īsta lidmašīnu pilota instruktora.

Šādu pakalpojumu par visai pieņemamu samaksu nodrošina Avio Service pilotu skola. Daudz reālāku iespēju nodrošina arī AirBaltic pilotu skola, bet tas jau maksās vairākus simtus eiro.

Lidojums lidmašīnas simulatorā ir pieejams arī kā dāvana, ko uzdāvināt kādam lidot gribētājam. Stundu ilgs piedzīvojums izmaksās 42 EUR.

Pasažieru lidmašīnas reiss

air baltic lidmašīna

Ierastākais no lidošanas veidiem ir doties ceļojumā vai komandējumā ar pasažieru lidmašīnu. Tas gan nesniedz tās emocijas, par kurām mēs runājam šajā sadaļā, tāpēc novietojām kā pēdējo.

Par to, kā iegādāties aviobiļetes: dodies uz Google meklētāju un ievadi savu izvēlēto lidojuma galamērķi un meklēšanas rezultātos tev būs vairums ar piedāvājumiem.

Vieni no populārākajiem ir mūsu pašu airBaltic lidošanas pakalpojumu sniedzējs un Ryanair. Populārs lidmašīnu biļešu meklēšanas un pat atvaļinājuma plānošanas veids ir atvērt kādu no pupulārajiem lēto biļešu meklētājiem un paskatīties, uz kurieni var aizlidot pa lēto.

Citas aviokompānijas esam apkopojuši sadaļā Aviokompānijas.

Ceram, ka šis raksts bija noderīgs un nu jau zini, kādas iespējas lidot ir tev piemērotākās!