Iespējas lidot

Ir tik daudz iespējas lidot. Domājot par lidošanu daudzi iedomājas par lidošanu ar pasažieru lidmašīnu lidot no punkta A uz punktu B. Bet ir plašas iespējas izbaudīt lidošanas pieredzi debesīs vai tepat tuvu pie zemes. Visas šīs iespējas apkoposim šajā lapā, kā arī pievienosim dažas norādes, kur konkrētā lidojšanas iespēja ir atrodama.

Lidojums ar deltaplānu

Viens no populārākajiem un pieejamākajiem izklaides lidojumu veidiem ir lidojums ar deltaplānu. Tas ir kā lidojums atvērtā lidmašīnā, kurā vari izbaudīt vēju, sauli un brīvi redzēt visu, kas notiek apkārt. Lidojums parasti notiek divatā – lidaparāta pilots izvizina vienu pasažieri.

Pieejams tas ir tāpēc, ka šādu iespēju var iegādāties par ļoti demokrātisku cenu – aptuveni 30 EUR par 10 minūšu lidojumu. Lidojums ar deltaplānu kā pakalpojums tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Daugavpilī.

Vēl viens iemesls, kāpēc to uzskatām kā pieejamu ir tas, ka lidojumam ar deltaplānu praktiski nav vecuma ierobežojuma. Protams, tam ir minimālais auguma un maksimālais svara ierobežojums. Bet idejiski ar deltaplānu var lidot gan jauni, gan veci. Tas ir salīdzinoši mierīgs lidošanas veids, bet, ja pasažieris vēlas, tad pilots var veikt dažādus manevrus, kas nodrošinās iekāroto adrenalīna devu.

Šajā blogā varat izlasīt dažādas atsauksmes lidojumam ar deltaplānu. Tajās varat izlasīt, kā norisinās lidojums, un dažādus ieteikumus, kā sagatavoties lidojumam.

Ērtākais un ātrākais lidojuma iegādes veids ir kādā no dāvanu servisiem, piemēram, FromMe.lv Lidojums ar deltaplānu virs Rīgas. Šī tiek uzskatīta arī par oriģinālu dāvanu, jo tā sniedz īpaša emocijas.

Izklaides lidojums ar lidmašīnu

Šī ir iespēja lielākā vai mazākā kompānijā izbaudīt lidojumu virs kādas Latvijas pilsētas. Atšķirībā no lidojuma ar deltaplānu, šī ir iespēja lidojumā doties kopā ar vēl kādu. Vienlaikus šis ir daudz saudzīgāks lidojuma veids, jo lidmašīnā esat pasargāts no aukstuma un vēja, kas ir debesīs.

Izklaides lidojumi ier iespējami vairākās Latvijas pilsētās. To var izdarīt Rīgā, Ādažos, Tukumā un Jelgavā. Kādreiz dažādus lidojumus piedāvāja arī no Cēsu lidlauka.

Lidojums ar paraplānu

Lidojums ar paraplānu ir cilvēkiem ērtākais veids, kā pašam lidot. Tas ir lidošanas veids, kur cilvēks ar izplētnim līdzīgu paraplānu, izmantojot vēju un austuma atšķirību, paceļas debesīs.

Šis ir ērtākais lidošanas veids, jo visu ekipējumu ir iespējams salikt vienā somā. Tādā veidā var ar savu somu ar autobusu aibraukt uz Gaiziņu palidot. Būs jāuzkāpj kalnā, jāsagatavo ekipējums, un sagaidot vēju varēs doties lidojumā. Šis gan ir pieņēmums, bet patiesība varētu būt līdzīga.

Pastāv arī iespēja lidot ar paraplānu, kas aprīkots ar motoru – to tad sauc par motoparaplānu.

Lai lidotu ar paraplānu ir nepieciešamas specifiskas zināšanas un pieredze. Bet arī parastajiem cilvēkiem ir iespēja lidot ar paraplānu – tas gan notiek divatā kopā ar instruktoru. Pasažieris izbauda lidojumu, kamēr instruktors vada paraplānu. Tie, kas ir lidojuši, atzīst, ka sajūtas esot neaprakstāmas!

Lidojums ar paraplānu maksā 50 EUR, un to var iegādāties dažādos dāvanu servisos, piemēram FromMe dāvanu katalogā.

Lidojums ar gaisa balonu

Lidošana ar gaisa balonu ir visrelaksētākais lidojuma veids. Nu vismaz tik ilgi, kamēr viss norit pēc plāna.

Gaisa balons ir lidaparāts, kas ir vieglāks par gaisu un tam nav stūres. Vienīgais gaisa balona vadības rīks ir iespēja mainīt lidojuma augstumu. Interesanti, vai ne?! Lidojums ar gaisa balonu ir ļauties piedzīvojumam un izbaudīt mirkli.

Lidojums ar gaisa balonu kā pakalpojums ir salīdzinoši dārgāks. Lidojums vienai personai maksās 120 EUR. Tajā pašā laikā lidojums nav tikai 10 minūšu ilgs, kā tas ir citiem lidojumu veidiem, bet ilgst aptuveni stundu.

Plānojot lidot ar gaisa balonu ir jārēķinās, ka tas nepaceļas un nenolaižas vienā un tajā pašā vietā. Tāpēc pie izmaksām būs jāpierēķina arī vilciena biļete 🙂

Lēciens ar izplētni

Īstas putna lidojuma sajūtas tā pa īstam var izbaudīt lecot ar izplētni. Īpaši, ja ir iespēja krist brīvajā kritienā. Tad tas ir lidojums, kurā tu neesi nekam piesiets, nekas tevi netur un nevada.

Lēciens ar izplētni gan nesniedz tādu lidojuma pieredzi, ko izbauda putns – tas ir kritiens, kas apstiprina to, ka gravitācija pastāv, un cilvēks ar savu masu no liela augstuma ļoti ātri tuvojas zemei. Kad izplētnis tiek atvērts, tad tiks izbaudīts tas, kā ir karāties augstu gaisā.

Diemžēl šobrīd lēciens ar izplētni kā maksas pakalpojums Latvijā netiek piedāvāts, bet to var izdarīt Lietuvā. Ir dzirdētas runas, ka drīzumā Latvijā tas būs iespējams, tāpēc, kad tas notiks, Šajā rakstā veiksim koriģējošu labojumu un pieminēsim, kur tas ir iespējams.

Lidojums vēja tunelī

Tā ir iespēja izbaudīt līdzīgas sajūtas kā lecot ar izplētni brīvajā kritienā nepaceļoties ar lidmašīnu debesīs. Šādu iespēju nodrošina Latvijā labi zināmais AERODIUM – uzņēmums, kas šādus vēja tuneļus radīja pieejamus ikvienam cilvēkam.

Šis lidojuma veids ir kaut kas tāds, ko grūti izbaudīt citā veidā. Tas nav nemaz tik vienkārši, bet, kad piešaujas, tad gribas vēl un vēl. 2 minūšu lidojums maksā 45 EUR, kas pirmajai reizei būs pietiekoši, lai iemācītos pacelties un palidot, un arī pietiekoši, lai nogurums būtu tāds, ka gribas atpūsties.

Lidojums ar turbīndēli

Šis nav lidojums tā klasiskajā izpratnē. Ar turbīndēli cilvēks kā raķete no ūdens var pacelties aptuveni 3-5 metru augstumā. Tas ir veids, kā izbaudīt sajūtu, it kā pie kājām būtu īpašie raķešu zābaki, kas ļauj lidot. Domāju, ka daudzi bērnu vecumā ir sapņojuši, kā būtu, ja man būtu tādi zābaki, kas ļautu lidot. Ar turbodēli to var izmēģināt.

Tehniski lidošana ar turbīndēli tiek nodrošināta ar ūdensmoča palīdzību. Straujā ūdens strūkla, ko veido ūdensmoča motors, pa trubu tiek aizvadīta līdz turbīndēļa zābakiem, un tad tā ar spēku šļācas ārā. Šī strūkla ir tik spēcīga, ka var pacelt cilvēku daudzu metru augstumā.

Lidojums ar turbīndēli kā pakalpojums ilgst 10 minūtes, un maksā 40 EUR. Ar to pilnībā pietiks, lai izbaudītu šo prieku. Atsauksmes lidojumam ar turbīndēli.

Lidojums avio simulatorā

Tiem, kam vairāk gribas izbaudīt pašiem vadīt lidmašīnu, ne tik ļoti pacelties debesīs un izbaudīt vēju vai asas izjūtas, piemērots būs avio simulatots. Tā ir iespēja izmēģināt savus spēkus īstā pilotu apmācības avio simulatorā. Tā būs iespēja izmēģiņāt, ko nozīmē pacelties ar lidmašīnu no lidostas skrejceļa debesīs, aizceļot uz dažādu valstu lidostām un nosēsties tajās. Tā ir iespēja saņemt instruktāžu no īsta lidmašīnu pilota instruktora.

Šādu pakalpojumu par visai pieņemamu samaksu nodrošina Avio Service pilotu skola. Daudz reālāku iespēju nodrošina arī AirBaltic pilotu skola, bet tas jau maksās vairākus simtus eiro.

Lidojums lidmašīnas simulatorā

Pasažieru lidmašīnas reiss

Ierastākais no lidošanas veidiem ir doties ceļojumā vai komandējumā ar pasažieru lidmašīnu. Tas gan nesniedz tās emocijas, par kurām mēs runājam šajā sadaļā, tāpēc novietojām kā pēdējo.

Par to, kā iegādāties aviobiļetes: dodies uz Google meklētāju un ievadi savu izvēlēto lidojuma galamērķi un meklēšanas rezultātos Tev būs kaudze ar piedāvājumiem.

Populārs lidmašīnu biļešu meklēšana un pat atvaļinājuma plānošanas veids ir atvērt kādu no pupulārajiem lēto biļešu meklētājiem un paskatīties, uz kurieni var aizlidot pa lēto. To var darīt, piemēram atverot Ryanair mājaslapu www.rayanair.com un skatoties, kur konkrētos datumos var aizlidot no Rīgas.