Gadsimta labākās filmas par lidmašīnu nolaupīšanu

filmas par lidosanu

Nevienam nekustēties! Visa uzmanība ekrānam, jo mēs apkoposim visu laiku labākās filmas par lidmašīnu nolaupīšanu. Šajā sarakstā būs iekļautas filmas, kurās lidmašīnas nolaupīšana ir būtisks elements sižeta izveidē un attīstībā. Lai filma kvalificētos nonākšanai mūsu uzmanības lokā, vismaz vienam ļaundarim ir jāatrodas lidmašīnā.

Šoreiz mēs neapskatīsim Holivudas meistardarbus, kuros lidaparāti tiek nolaupīti attālināti un ar pasažieru dzīvībām spēlējas no droša attāluma, it kā vienkārši spēlētu spēlītes vai lasītu optibet kazino apskatu.

Sagatavojies, jo adrenalīna līmenis celsies, bailes liks matiņiem pacelties stāvus un tāda iespēja vienkārši izkāpt nav, jo tu atrodies 12 000 metrus virs zemes.

The Delta Force (1986)

Šī astoņdesmito gadu filma ar leģendāro Čaku Norisu galvenajā lomā ir balstīta uz reāliem notikumiem – lidmašīnas TWA Flight 847 nolaupīšanu. Tamdēļ skati no lidmašīnas salona ir tik saspringti un emocijām piesātināti. Nesenais notikums režisoru bija spilgti ietekmējis.

Čaks Noriss jeb kapteinis Skots Makkojs ir īpašās operāciju vienības Delta Force vadītājs. Palestīniešu teroristi nolaupa lidmašīnu Boeing 707, kas lido Kairas uz Ņujorku. Lidmašīnā atrodas 140 pasažieri, ar kuriem teroristi draud izrēķināties, ja ASV valdība neizpildīs viņu prasības.

Šajā brīdī darbībā iesaistās Skots Makkojs un viņa komanda – kad Alžīrijā teroristi atbrīvo sievietes un bērnus, Makkojs ar komandu uzkāpj uz klāja. Tad sākas īstā darbība – Makkojs liek teroristiem trūkties.

Passenger 57 (1992)

Passenger 57 ir asa sižeta filma, kas aizsāka lieliskā aktiera Veslija Snaipa karjeru. FIB aģents ar aviosabiedrības starpniecību pārved īpaši bīstamu noziedznieku. Šajā pašā reisā arī lido augstas klases speciālists, kas atbild par drošību aviolīnijās. Sagadīšanās? Domāju, ka nē. Ne bez iemesla viņš ir labākais savā nozarē.

Neilgi pēc pacelšanās neģēļa līdzdalībnieki nogalina FIB aģentu, lidmašīnas pilotu un sagrābj lidmašīnu savās rokās. Vienīgais, ar ko viņi nav rēķinājušies, ir pasažieris 57 jeb Veslija Snaipa atveidotais Džons Katers. Džons ātri vien tiek atklāts, bet veikli tiek līdz kravas nodalījumam, kur pārgriež degvielas padeves caurules. Neatliek nekas cits, kā nolaisties mazā un pamestā lidlaukā.

Tieši tur labie spēki gūst pārsvaru. Filmu kritiķu atsauksmes filmai Passenger 57 bija radikāli atšķirīgi, bet skatītāji to ātri vien padarīja par kases grāvēju.

lidosanas filmas

Executive Decision (1996)

Executive Decision ir asa sižeta filma ar diezgan pievilcīgu aktieru ansambli – tajā piedalās Kurts Rasels, Stīvens Sīgals, Halle Berija, Džons Leguizamo, Olivers Plats, Džo Mortons, Deivids Sašets un B.D. Vongs. Šī nav tipiska ķīlnieku situācija, teroristi ir nolaupījuši Oceanic Airlines Flight 343, Boeing 747-200 lidmašīnu  ar konkrētu mērķi – virs austrumu jūras krasta uzspridzināt bumbu, kas pilna ar nervu gāzi.

Viņam par nelaimi Pentagons autorizē eksperimentālā lidaparāta Remora F117x izmantošanu. Tā uz klāja nonāk Kurta Rasela un Stīvena Sīgala atveidoto varoņu īpašā komanda. Šī filma izcili parāda teroristu fanātismu, garantējam, ka ar filmas 20 minūti tavi nervi tiks kutināti pēc pilnas programmas!

Neskatoties uz Granta trūkstošo lidošanas pieredzi, viņam ar otro piegājienu veiksmīgi izdodas piezemēt Boeng 747 un nogādāt drošībā uz klāja esošos pasažierus. 

United 93 (2006)

“United 93”, kas tika izdots piecus gadus pēc 11. septembra teroristu uzbrukumiem, ir mokošs skatījums uz to, kas notika šajā liktenīgajā dienā. Liela daļa filmas griežas ap gaisa satiksmes dispečeriem un militārajiem vadības centriem, bet patiesībā īstais stāsts noris 93. lidojumā, kur pārbijušies pasažieri gatavojas atgūt vadību pār nolaupīto lidmašīnu.

Šī ir viena no labākajām Pola Grīngrasa drāmām. Kameras trīcošais attēls un graudainums rada maksimāli autentisku un baiļu pilnu atmosfēru. Starp citu, filmai ir nepazīstamu aktieru kolektīvs, kuru starpā ir cilvēki, kas piedzīvoja 11. septembra šausmas. Tā ir drāma, kas rada tik spēcīgas dokumentālās filmas vibrācijas, ka skatītājs notic, ka tas tik tiešām ir noticis.

Con Air (1997)

Nobeigsim sarakstu ar filmu, kura ir vienkārši satriecoša – neticami specefekti, eksplozijas un enerģijas pilna. Con Air stāsta par izbijušu armijas reindžeru, kurš, aizstāvot savu sievu, nogalinājis uzbrucēju. Viņam tiek piespriesti 8 gadi ieslodzījumā.

Par labu uzvedību viņš tiek priekšlaicīgi atbrīvots, tomēr viņam nepaveicas ar transportu, jo jālido kopā ar ķertākajiem un bīstamākajiem valsts noziedzniekiem. Jautrība sākas, kad noziedznieki nolaupa lidmašīnu un Nikolasa Keidža atveidotajam Po jāņem lietas savās rokās, jo viņu mājās gaida sieva un meita.

Izcilais Keidža sniegums, enerģiskā filmas gaitā un satriecošie skati, lidaparātam JailBird esot debesīs, ir noskatīšanās vērti.

filmas par lidmasinu nolaupisanu

Lidot ir forši!

No lidošanas nav jābaidās – tas ir ērts, ātrs un patīkams pārvietošanās veids. Lidmašīnu nolaupīšana ir iecienīts filmu sižets, Holivudā ir dzimuši neskaitāmi kases grāvēji. Vairums no tiem ir balstīti režisoru izcilajā un spilgtajā fantāzijā, tā iemesla dēļ šīs filmas ir vizuāli un sižetiski baudāmas, kā arī liek skatītājam justies kā uz nažiem.

Toties filmas, kas balstītas uz patiesiem notikumiem, ir emocionāli smagākas un tur attēlotās izjūtas šķiet autentiskākas.

Ieskaties vēl citos mūsu ieteikumu rakstos šeit:

Kino filmas ir radītas baudīšanai, kuru no filmām tu brīvdienās skatīsies? 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *