Kā lidot komfortabli

Lai arī ceļošana ir lielisks veids, kā attīrīt domas un uzlādēties jaunam darba cēlienam, tā enerģijas resursus ne tikai papildina, bet arī patērē. Protams, nenogurdina zvilnēšana kādā paradīzei līdzīgā pludmalē, bet nepielūdzamais ceļš, kas jāmēro, lai tur nokļūtu. Piedomājot pie dažām niansēm, ir iespējams būtiski mainīt kopbildi un padarīt ceļošanu komfortablu.

Ērts apģērbs un apavi

Ir teiciens – “nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs”. Līdzīgi ir arī ar būšanu ceļā – pareizais apģērbs var pamatīgi celt tavu labsajūtu! Aizmirsti par modes tendencēm, bet domā par komfortu – neizvēlies apspīlētu apģērbu un augstpapēžu kurpes. Apģērbam jābūt viegli novelkamam un uzvelkamam – gadījumā, ja kļūst par vēsu vai siltu.

Iepriekš pieminētās lietas vairāk attiecināmas uz brīvdienu ceļojumiem. Tomēr arī biznesa lidojumos nevajag aizmirst par savu komfortu! Formālākiem braucieniem līdzi var paņemt siltu zeķu pāri, kurās atpūtināt kājas lidojuma laikā.

Mitrinošs sejas krēms

Garos braucienos var nākties izlaist ierastās ikdienas skaistumkopšanas procedūras. Lidmašīnās gaiss ir sausāks, tāpēc pārliecinies, ka somā ir mitrinošs sejas un roku krēms, kā arī dezinfekcijas līdzeklis. Ja lidojums ir garš, vari paņemt līdzi kādu sejas masku.

Ja kāds no kopšanas līdzekļiem ir šķidrums, jāpatur prātā, ka rokas bagāžā viens iepakojums nevar pārsniegt 100 ml. Piemēram, vari ņemt līdzi 70 ml kosmētikas noņēmēju un 100 ml šampūnu.

Piemērota mugursoma

Rokas bagāžai vislabāk izvēlēties ērtu mugursomu ar daudziem nodalījumiem – tādā veidā tu varēsi gan sagrupēt līdzi paņemtās mantas un izvairīties no neērtas koferu vilkšanas vai sporta somu nešanas rokā.

Visvērtīgākās lietas turi sev tuvā, drošā vietā. Šim nolūkam vari izmantot, piemēram, gurnu somu. Lai nepievērstu lieku nelabvēļu uzmanību, pāri somai uzvelc jaku. Ceļojot var nākties atrasties lielā cilvēku pūlī, kurā nav grūti kļūt par upuri kāda kabatzagļa meistarībai.

Izvēlies sēdvietu pirms lidojuma

Veicot check – in tiešsaistē, visbiežāk varēsi izvēlēties savu sēdvietu par brīvu vai arī nedaudz piemaksājot. https://www.seatguru.com/ ir iespējams aplūkot lidmašīnu sēdvietu plānojumu, citu pasažieru attēlus un atsauksmes par sēdvietu ērtumu.

Pie loga varēsi baudīt debesu skatus un ērtāk iekārtoties gulēšanai, tomēr, lai izkļūtu no savas sēdvietas, ikreiz nāksies spraukties garām blakus sēdošajiem pasažieriem. Ja vēlies no tā izvairīties, piemērotāka būs sēdvieta pie ailes.

Ceļojuma spilvens

To atliek tikai piestiprināt pie savas somas! Brīžos, kad vēlēsies ērtāk iekārtoties savā sēdeklī un pagulēt, to varētu izdarīt gandrīz tikpat ērti, cik savā guļamistabā. Ceļojumu spilvens maksā vien dažus eiro, bet būs noderīgs sabiedrotais gan garos, gan īsos braucienos. Ja parastais spilvens tev nešķiet gana kompakts, lieliska izvēle būs piepūšamais spilvens.

Dzer ūdeni

Jā, šis ir teju universāls ieteikums, kurš ieteikuma formātā tevi var piemeklēt dažādās dzīves situācijās. Arī ceļojot! Izvairies no kofeīna pilniem dzērieniem, un tā vietā dzer tīru ūdeni. Kafija un tēja vai citi dzērieni ar kofeīnu atstās ietekmi uz tavu miega režīmu un tādējādi tu, iespējams, laupīsi sev iespēju uzkrāt spēkus un pagulēt.

Atceries, ka drošības kontrole tevi nelaidīs ar piepildītu ūdens pudeli! Tomēr tu vari paņemt tukšu ūdens pudeli, kuru piepildīt pēc tam. Ir lidostas, kur ir pieejams bezmaksas dzeramais ūdens. Tomēr, ja šāda ūdens punkta lidostā nav, lētāk būs iegādāties ūdeni pirms izlidošanas, nevis lidmašīnā.

Parūpējies par izklaidi

Lai arī garos lidojumos lidmašīnas visdrīzāk būs aprīkotas ar filmām, mūziku un spēlēm, ne vienmēr pieejamais izklaižu klāsts būs pietiekami plašs vai atbilstošs tavai gaumei. Padomā par nodarbēm, ar kurām labprāt kavē sev laiku – lejupielādē savus mīļākos seriālus un mūziku, atvēli somā vietu grāmatai vai piezīmju blociņam.

Gadījumā, ja piemirsti parūpēties par izklaidi pirms ceļojuma, nebēdā, jo lidostā noteikti atradīsies kāds veikaliņš, kur nopirkt jaunākos laikrakstus un žurnālus.

Lido bez sāpēm

Daudzi cilvēki lidojuma laikā sastopas ar nepatīkamām sāpēm ausīs, kas rodas spiediena izmaiņu dēļ. Lai no šīm sāpēm izvairītos, paņem līdzi ledenes vai košļājamo gumiju. Padomā arī par medikamentiem, kuri tev varētu noderēt ceļojuma laikā, piemēram, pretsāpju tabletes.

Ja tev nepieciešams lietot zāles, pārliecinies, ka tev tās ir iegādātas laikus un pietiks visam ceļojuma laikam. Apsver domu arī par veselības apdrošināšanu, īpaši ja plāno doties tālā ceļojumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *