Koronavīrusa ietekme uz gaisa satiksmi

Jaunā koronavīrusa izraisītās globālās pandēmijas dēļ ir apdraudēta ne tikai cilvēku veselība, bet arī to labklājība. Daudzi uzņēmumi ir spiesti savu darbību ierobežot vai uz nenoteiktu laiku pārtraukt.

Ņemot vērā to, ka viens no preventīvajiem pasākumiem ir robežu slēgšana, šī pandēmija ir nopietns trieciens arī aviokompānijām. Ir kritušies gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu reisi. Tūrisma nozare ir iesaldēta, turklāt pašas aizņemtākās sezonas priekšvakarā.

Reisu skaits strauji krītas

Balstoties uz flightradar24.com pieejamās informācijas, 13. aprīlī kopumā tika veikti 54 214 reisi. Mēnesi iepriekš, 13. martā, lidojumu skaits sasniedza 171 961.

Salīdzinot ar 2019. gadu, komerciālo lidojumu skaits martā visā pasaulē ir krities kopumā par 27.7%. Pirmajā marta nedēļā starpība bija vien 3.9%, bet marta pēdējā nedēļā – jau 62.9%.

Iespējamais bankrots

Eiropas lidsabiedrība “Flybe” marta sākumā paziņoja par bankrotu. “Flybe” pastāvēja 40 gadus, un veica lielāko daļu no iekšzemes lidojumiem Apvienotajā Karalistē.

Aviācijas centrs CAPA uzskata, ka bankrots līdz maija beigām varētu piemeklēt vēl daudzas citas aviokompānijas. Viņi brīdina, ka šāds scenārijs varētu piepildīties gadījumā, ja valdība un avioindustrija neizstrādās plānu, lai to novērstu.

ASV valdība ir sniegusi 58 miljardu atbalstu lidsabiedrībām. 750,000 ir paredzēti darbinieku algām. Tomēr speciālisti uzskata, ka ar šo naudu varētu arī nepietikt, lai novērstu bankrotu.

Situācija Latvijā

Latvijas lidsabiedrība “Air Baltic” ir atcēlusi visus lidojumus laika posmā no 17. marta līdz 12. maijam, ieskaitot arī lidojumus no Igaunijas un Lietuvas.

Sadarbojoties ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas Satiksmes ministriju, “Air Baltic” organizē speciālus lidojumus, lai nodrošinātu iespēju Latvijas piederīgajiem atgriezties mājās. Šie lidojumi ir paredzēti tikai no/uz divām pilsētām – Amsterdamu un Frankfurti.

Marta beigās izskanēja informācija, ka “Air Baltic” plāno atlaist aptuveni 700 darbiniekus. Ar atlaistajiem darbiniekiem, krīzes situācijai beidzoties, ir solīts atjaunot darba attiecības.

Pirms un pēc

Flightradar24.com ir publicējuši attēlus, kur aplūkojama gaisa satiksme dažādās pasaules vietās pirms pandēmijas un pandēmijas laikā.

Visā pasaulē

Eiropā

Aplūko, kā Covid-19 ir ietekmējis lidojumus arī citviet pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *