Kāpēc jāierodas lidostā 2 stundas pirms lidojuma?

2 stundas pirms lidojuma

Daudzi piekritīs, ka stundām ilgi gaidīt savu lidojumu ir labāk, nekā to nokavēt pavisam. Tomēr gara nīkšana terminālī nav gluži laba cena nenokavētam reisam.

Lai arī visi lidojumi un lidostas nav vienādas, aptuvenās laika vadlīnijas industrijā ir ieskicētas. Divas stundas – tas tiek uzskatīts par optimālo laiku, lai ierastos lidostā. Tas nav vienkārši uz labu laimi nosaukts skaitlis, bet tā pamatā ir vairāki kritēriji.

Check-in atvēršana

Viena no lietām, kas jāpagūst daļai ceļotāju, ir bagāžas nodošana. Lai arī laiks, kad atveras bagāžas nodošanas punkti, variē, bieži tās ir tieši divas stundas pirms lidojuma. Tātad, ja ierodies krietnu laiku pirms, iespējams, nāksies gaidīt – turklāt lidostas zonā, kur nevari nesteidzīgi paklīst pa duty free veikaliņiem.

Tāpat jāpatur prātā, ka reģistrācija lidojumam tiek slēgta aptuveni 30-40 minūtes pirms lidojuma – katrai aviosabiedrībai šie laiki nedaudz atšķiras.
Pat, ja bagāžu nav nepieciešams nodot, joprojām tiek ieteikts ievērot divas stundas, tādējādi izvairoties no steigas.

Drošības kontrole

Vidēji drošības kontrole aizņem trīsdesmit minūtes. Tas ir atkarīgs gan no konkrētās lidostas, gan ceļošanas laika. Ja ceļo vasaras sezonā vai, piemēram, Ziemassvētku brīvdienās – rindas būs garākas, līdz ar to var nākties drošības kontrolē pavadīt ilgāku laiku.

Turklāt šajā posmā var gadīties aizķeršanās. Tās var novērst, iepriekš kontrolei pienācīgi sagatavojoties un pārliecinoties, ka rokas bagāžā neesi ielicis kādu aizliegtu priekšmetu.

Lidojuma vārti

Izejot drošības kontroli, ir ieteicams uzreiz doties uz saviem izlidošanas vārtiem. Visdrīzāk mazā lidostā atrast savus vārtus nav laikietilpīgs process. Savukārt, ceļojot caur lielākām lidostām, aiziešana līdz vārtiem var izvērsties teju par pastaigas cienīgu gājienu.

Lidojuma vārti vidēji aizveras 30-40 minūtes pirms izlidošanas, tāpēc ir ieteicams laiku pirms lidojuma pavadīt savu vārtu tuvumā.

Shopping zona

Pat ja neesi šopaholiķis, pastāv iespējamība, ka jutīsi nepieciešamību iegriezties kādā no lidostas veikaliem. Varbūt tas būs mazs pirkums – piemēram, kāds žurnāls un ūdens pudele, bet bieži tieši lidostās tiek atrasti un iegādāti suvenīri ģimenei un draugiem. Ja esi no tiem, kam iepirkšanās sagādā prieku, tad ir lietderīgi ieplānot šai nodarbei papildus laiku.

Atšķirībā no standara lidojuma procedūrām, iepirkšanās ir ļoti individuāla. Kādam pietiks ar desmit minūtēm, bet cits nespēs paiet garām nevienai izpārdošanas izkārtnei.

Tāpat ir citas lietas, kurai daļai no ceļotājiem būs nepieciešamas. Varbūt tā būs maltīte kādā kafejnīcā vai telefona uzlādēšana pirms lidojuma.

Paturi prātā izņēmumus. Divas stundas – tā ne vienmēr būs pareizā atbilde. Katra lidojuma pieredze ir citādāka – atšķiras gan lidostu noslogotība, gan aviosabiedrība, gan ceļojuma laiks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *