Pieprasītākie ceļojumu galamērķi Ziemassvētkos

Decembris ir gaidītāko svētku mēnesis – Ziemassvētku sezona. Un ar vien populārāka Ziemassvētku laikā paliek ceļošana. Ilgi gaidīta un sen pelnīta atpūta. Darbā paņemts atvaļinājums, bērniem brīvlaiks un laiks doties nosvinēt Ziemassvētkus kādā pasakainā vietā.

Vieniem šķiet piemēroti svinēt Ziemassvētkus slēpojot sniegotā kalnā, citi izvēlas šo laiku pavadīt sauļojoties kādā eksotiskā vietā. Lai arī kā un kur šie svētki tiktu pavadīti, skaidrs ir viens – ceļošana Ziemassvētku laikā sniedz jaunu perspektīvi, jaunu pieredzi un piedāvā iespēju izmēģināt ko jaunu.

Un tomēr Ziemassvētki nav iedomājami bez biezas sniega kārtas, svētku tirdziņiem, karstvīna un svaigu cepumu smaržas, gaismas virtenēm un rotātām eglēm. Tāpēc šajā rakstā apkopotas 5 burvīgas lokācijas, kur nosvinēt šos pasakainos svētkus, ievērojot visas galvenās Ziemassvētku tradīcijas un noķerot svētku sajūtu.

1. Montreāla, Kanāda

Ziemassvētki Montreālā ir vareni skaisti un svētku aktivitāšu piepildīti. Šajā gada laikā pilsēta priecē vietējos un tūristus ar daudziem pasākumiem, koncertiem, tirdziņiem un citām iepirkšanās opcijām. Montreālā ir elpu aizraujošas baznīcas, kuros norisinās koru Ziemassvētku koncerti, kurus noteikti ir ieteicams apmeklēt, neskatoties uz savu ticību.

Santa Klausu parāde

Montreālas Ziemassvētki nebūtu Ziemassvētki bez ikgadējās Santa Klausu parādes, kas ir tradīcija kopš 1925.gada. Katru gadu tūkstošiem priecīgu un patīkami satrauktu bērnu gaida šo parādi un cer ieraudzīt to īsto un vienīgo Ziemassvētku vecīti – Santa Klausu. Parādes laikā iespējams redzēt ne vien dziesmu un košu krāsu piepildītu parādi, bet arī gaisā lidojošus vairākus milzīgus piepūšamus svētku tēlus.

Gaismas festivāls

Luminoterapijas kvartālā jau 10.gadu pēc kārtas norisināsies gaismu festivāls, ko katru gadu rīko vietējie mākslinieki. Gaismas objektus var apskatīt un līdzdarboties ar tiem, jo daļa no tiem ir interaktīvi. Šo burvīgo izstādi noteikti vērts apskatīt, turklāt to iespējams paspēt sākot ar 28.novembri un beidzot ar 26.janvāri.

Uguņošana Vecajā Ostā

Ikgadēja tradīcija ir svētku uguņošana, kas norisinās Vecajā Ostā. Visa decembra laikā sestdienas vakaros tumšās debesis atdzīvojas un priecē iedzīvotājus ar uguņošanas šovu, ko pavada fona mūzika. To komponējis pasaules slavenais Džons Viljams (John William), kas izveidojis mūziku tādiem kases grāvējiem kā ‘’Zvaigžņu kari’’, ‘’Žokļi’’, ‘’Juras laikmeta parks’’ u.c. Uguņošanas skatīšanos iespējams apvienot ar slidošanu āra slidošanas laukumā, kas ir tieši zem košajām svētku debesīm.

2. Reikjavīka, Īslande

Īslande ir burvīga vieta, taču tā ir īpaši iecienīta arī Ziemassvētku sezonā. Katras viesnīcas katrs numuriņš jau savlaicīgi ir aizņemts, tāpēc šis ceļojums ir jāsāk plānot laicīgi. Nav brīnums, ka šis ir viens no populārākajiem galamērķiem svētkos – pasakaini ziemas dabasskati, mirdzošas ziemeļblāzmas un ainas, kas izņemtas no īstas pasaku grāmatas. Un, ja paveiksies, var pat ieraudzīt kādu savvaļā dzīvojošu ziemeļbriedi.

Slidošana

Reikjavīkas bērni pavisam droši slido uz pamatīgi aizsalušā Reikjavīkas Dīķa pilsētas centrā jau gadiem ilgi. Tā ir tradīcija, kas tiek turpināta katru ziemu, tomēr ir vērts paņemt līdzi savas slidas. Taču, lai izbaudītu slidošanas ziemas prieku bez rūpēm par savām slidām, Decembra mēnesī iespējams paslidot arī Ingolfstroga laukumā, kurš pārvērst par āra slidotavu.

Ziemas prieka zirga mugurā

Islandiešu zirgi ir īsiņi un maziņi, taču tie nekādā gadījumā nav poniji. Izbrauciens ar šiem skaistajiem zirgiem ir lieliska aktivitāte visai ģimenei, kuras laikā iespējams noklausīties pārstāstu par apkārt redzamo un apskatīt lavas laukus.

Taču lielākam adrenalīna pieplūdumam Reikjavīkā iespējams baudīt ziemas priekus un asas sajūtas vienlaicīgi – izbraucienā ar sniega motocikliem. Taču tik pat labi iespējams doties lēnā pastaigā pa ledājiem. No attāluma tie izskatās pēc piesnigušiem laukiem, taču tuvumā iespējams atklāt visas ledāju patiesās krāsas un struktūras – baltas, zilas, pelēkas un pat melnas.

Ziemassvētku vanna

Vēl viena neparasta aktivitāte, kas noteikti ir jāizbauda esot Reikjavīkā svētku sezonā, ir Ziemassvētku vanna. Jau kopš vikingu laikiem islandieši ņem par labu ģeotermālā ūdens krājumus un izmanto tos, lai veldzētos āra vannās – dabiskajos ūdeņos. Tas ir īpaši skaisti vakaros, kad ir tumšs. Tu esi ārā un visapkārt ir sniegs un aukstums, bet tu nesteidzīgi un laiski sildies karstā ūdenī un skaties uz zvaigžņotajām debesīm. Kas var būt skaistāks Ziemassvētku sagaidīšanas veids?

3. Ņujorka, Amerika

Šķiet, ka jebkura Ziemassvētku filma ir daļēji vai pilnībā uzņemta Ņujorkā. Tā tomēr ir pilsēta, kas nekad neguļ, kurā vienmēr notiek rosība un notikumiem tiek piešķirta liela nozīme. Kāpēc gan Ziemassvētkos būtu citādi? Ziemassvētki ir viens no grandiozākajiem notikumiem Ņujorkā un šī pilsēta noteikti spēs pārsteigt jebkuru Ziemassvētku cienītāju un sniegt īstenu svētku noskaņu.

Ziemassvētku iepirkšanās

Braienta parkā (Bryant park) ikgadu norisinās īsts ziemas ciematiņš ar dažādiem tirdziņiem, meistarklasēm, pasākumiem, ēdienu un dzērienu bāriem, Ziemassvētku veikaliņiem. Pats labākais ir tas, ka šajā parkā pieejamas vairāk kā 1000 dažādas aktivitātes un visas no tām ir bez maksas. Tur arī ir vienīga vieta Ņujorkā, kur var slidot bez maksas, taču jāmaksā par slidu nomu. Ja tomēr kļūst par aukstu, tad laiku var pavadīt slidošanas paviljona otrajā stāvā no kura iespējams vērot visu no augšas un sasildīties.

Piektā Avēnija (5th Avenue) ir neapšaubāmi viena no labāk zināmākajām iepirkšanās lokācijām visā pilsētā. Ziemassvētku laikā 5.avēniju rotā svētku dekorācijas un īpaši piedāvājumi. Tāpat noteikti jāapciemo Kolumba svētku tirgus (Columbus Circle Holiday market) – tur iespējams iegādāties dažādus pašdarinātus objektus, mājās gatavotus ievārījumus un gardumus, oriģinālas dāvaniņas mīļajiem.

Rokfellera centrs

Jau vairāk kā 8 desmitgades Rokfellera celtnes priekšā tiek uzstādīt milzu Ziemassvētku egle, kas ir slavena un zināma visā pasaulē. Tās krāšņums ir milzu izmērs liek katra Ziemassvētku mīļa sirdij pukstēt straujāk. Nu jau vairāk kā pus miljons cilvēku paiet garām šai eglītei katru dienu, padarot šo par Ziemassvētku sirdi visā Ņujorkā. Šogad eglīte pirmo reizi tiks izgaismota 28.novembrī un priecēs ar savu mirdzumu līdz pat 7.janvārim.

Rokfellera centrs piedāvā arī slaveno slidošanas laukumu, kur baudīt Ziemassvētku pasaku. Slidot iespējams katru dienu no 8:30 līdz pat 22:30. Maksa par slidošanu variē no 25 līdz 33 dolāriem.

Svētku izrādes

Kas būtu ceļojums uz Ņujorku bez kādas izrādes apskatīšanas? Ziemassvētku laikā Ņujorkas Pilsētas Balets piedāvā izrādi – Ziemassvētku klasiku – Riekstkodi. Ar 90 dejotājiem, 62 mūziķiem un vairāk kā 125 bērniem, baleta izrāde ir patiesi pasakaina. Sākot ar 23.novembri gandrīz katru dienu tiek rīkotas izrādes līdz pat 30.decembrim.

Vēl viena izrāde, ko nedrīkst palaist garām esot Ņujorkā, ir Raķetes (Rockettes). Tas ir īpašs svētku uzvedums, kas šogad tiks papildināts ar īpašu nobeigumu – vairāk kā 100 droni pacelsies gaisā, lai priecētu skatītājus ar maģisku gaismu šovu. Ņujorka noteikti ir vieta, kur pavadīt neaizmirstamus Ziemassvētkus!

4. Kopenhāgena, Dānija

Ziemassvētki Kopenhāgenā ir laiks, kad vietējie un pilsētas viesi izbauda viens otra sabiedrību, nogaršo svētku gardumus un apbrīno skaisto apkārtni. Veikalus rotā gaismu virtenes, visur skan svētku dziesmas. Viena no populārākajām Ziemassvētku aktivitātēm noteikti arī Kopenhāgenā ir lēna tirdziņu izstaigāšana. Vērts vien paņemt rokās glāzi karstvīna, lai sasildītu rokas, un Ziemassvētku maģija var sākties.

Publiskās slidotavas

Katru ziemu pretī Fridriksberga dārzam norisinās publiskā slidotava, kas apmeklētājiem ir bez maksas. Senās arhitektūras ieskauta, slidotava ir pašā centrā un rada maģisku sajūtu. Baudīt vienu no Ziemassvētku jaukākajiem ziemas priekiem pilsētas skaistuma ieskautam.

Vēl viena lieliska vieta, kur slidot ir pretim Nimb viesnīcai pašā Kopenhāgenas sirdī. ‘’Tivoli’’ slidošanas laukuma centrā ir milzīgs stabs, kā jumtu rotā simtiem gaismas virteņu. Tas slidošanu padara īpasi romantisku un sniedz jauku Ziemassvētku noskaņu. Arī šajā slidotavā slidot var bez maksas, ja vien ir pašam savas slidas. Taču tās var arī noīrēt.

Tivoli parks

Parkā, kur pieejama publiskā slidošana, ir arī daudzas citas aktivitātes, ko baudīt visai ģimenei. Tivoli dārzi ir kas pasakains, īpaši ziemā – tur atrodas tradicionālie ziemas tirdziņi, daudzi burvīgi restorāni un dažādas atrakcijas. Dārzu atrakciju parks atrodas vien pāris minūšu gājiena attālumā no Rātsnama un tas ir veids, kā jautri pavadīt dienu. Šis parks atvērts kopš 1843.gada un ir kļuvis par nacionālo dārgumu visiem Kopenhāgenas iedzīvotājiem. Bērnu pasaku rakstnieks Hans Kristians Andersens šo parku ir apciemojis vairākas reizes, tāpat arī Valts Disnejs un daudzi citi zināmi cilvēki. Ikviens iemīl šo parku uzreiz, kā to ierauga.

Daļa no Tivoli dārzu noslēpuma ir tajā, ka šeit ikviens atradīs ko savai gaumei un priekam – brīnišķi skaista aina, eksotiska arhitektūra, vēsturiskas celtnes un pasakaini dārzi. Naktī dārzus apspīd tūkstošiem mirdzošu gaismiņu un aina ir kā no pasaku grāmatas.

Ziemassvētku našķi

Dāņiem noteikti patīk decembra aukstajās dienās apmeklēt vietējos restorānus un baudīt gardas maltītes, tāpēc restorāna rezervācijas ir jāveic laicīgi. Ziemassvētku īpašie gastronomiskie piedāvājumi pievilina visus gardēžus. Tradicionālās Ziemassvētku pusdienas Kopenhāgenā ir lieliskas un tādas izcilas vietas kā ‘’Ida Davidsen’’, ‘’Slotskælderen’’ un ‘’Krongborg’’ piepildās ļoti ātri, taču noteikti vērts mēģināt jau savlaicīgi veikt rezervācijas.

Mājīgās un siltās istabās jau no 1894.gada Kopenhāgenas centrā restorānā ‘’Kronborg’’ tiek pasniegtas dāņu gaumes Ziemassvētku vakariņas, kam seko tradicionālās 4 kārtas – zivis, gaļa, siers un tradicionāls dāņu rīsu pudiņš ar riekstiem. Visi ēdieni tiek pasniegti svaigi un tiek gatavoti turpat uz vietas, un viesmīļi labprāt palīdzēs un piemeklēs maltītei piemērotus garšīgus alus.

5. Ziemeļpols Aļaskā, Amerikā

Ja jau svinēt Ziemassvētkus, tad darīt to pareizi un doties uz vietu, kur šos svētkus svin visu cauru gadu. Ziemassvētku dekorācijas rotā visu pilsētu un svētku dziesmas tiek dziedātas no janvāra līdz pat decembrim. Pilsētas iedzīvotāju skaits sasniedz 2’200 un gaisā vienmēr virmo prieks un svētku sajūta. Šī ir patiesi maģiska un enerģiska vieta, kur pavadīt Ziemassvētkus kopā ar ģimeni un īpaši bērniem, jo kur vēl satikt Ziemassvētku vecīti, ja ne Ziemeļpolā?

Ziemassvētku vecīša mājas

Ziemeļpolā tiek rīkotas dažādas aizraujošas ekskursijas un pavisam ierasta autobusa tūre iekļauj Ziemassvētku vecīša jeb Santa Klausa māju vizīti. Iespējams apciemot Ziemassvētku vecīti, noskatīties krāšņo svētku parādi un piedalīties labdarības akcijās.

Pat siltajos mēnešos, kad mājās ir karsts jūlijs, Ziemeļpolā vienmēr notiek kaut kas aizraujošs. Tad var tikai iedomāties, cik grandiozi šajā vietā tiek svinēti paši Ziemassvētki. Vienreizēja iespēja, kas noteikti jāizmanto, ir jāuztaisa bilde ar Santa Klausu vai arī jānofotografējas pie 15m augstās Ziemassvētku vecīša statujas. Mazās ciemata ieliņas rotātas ar svētku gleznojumiem un dekorācijām, turklāt ir pat neliela pastaigu taciņa pa mežu un milzu ragavas. Tāpat Ziemeļpolā iespējams iegādāties dažādus darinājumus mazajos tirdziņos – Aļaskas tematikas ornamentus, Aļaskā ražotas dāvanas saviem tuviniekiem, rotaslietas, skulptūras, apģērbu, rotaļlietas, no kurām liela daļa ir Ziemassvētku vecīša māju ekskluzīvā kolekcija.

Vēstules no Ziemassvētku vecīša

Vispopulārākais un arīdzan pieprasītākais pakalpojums Ziemeļpolā ir vēstule no Ziemassvētku vecīša. Šī tradīcija ir aktuāla kopš 1952.gada un katrus Ziemassvētkus Santa Klauss saņem simtiem tūkstošiem vēstuļu no bērniem pāri visai pasaules.

Ziemeļpola apciemojuma laikā, ir iespēja pasūtīt vēstuli no Ziemassvētku vecīša, kas tiks nosūtīta jūsu bērnam vai mazbērnam. Katrā vēstulē ietilpst ziņa, kas paliek nemainīga kopš 1960.gada, Ziemassvētku vecīša īpašais dolārs, viņa bilde un uzlīme uz kuras apliecināts, ka bērns ir ticis Ziemassvētku vecīša labo bērnu sarakstā.

Ziemassvētku ledus skulptūras

Ziemeļpolā ir arī vairākas fantastiskas izklaidējošas aktivitātes, piemēram, ledus skulptūru izstāde. Sākot ar novembra beigām ir pieejama ‘’Ziemassvētki iekš ledus’’ izstāde – ledus skulptūru konkurss, kas pulcē māksliniekus no visas pasaules. Konkursā izmantotas 600 tonnas Ziemeļpola ledus. Vienu gadu uzvarētāja skulptūra attēloja Santa Klausu uz sērfa dēļa.

Ledus mākslas apmeklētāji var arī izmēģināt savas orientēšanās spējas un piedalīties ledus labirinta iziešanā. Tāpat iespējams pamēģināt sajust ātrumu un nošļūkt no milzu ledus kalna, kas paredzēts ziemas prieku baudīšanai. Ledus skulptūru izstāde ir pieejama līdz pat decembra beigām un daudzi apmeklētāji izvēlas šo vietu apciemot arī pašā Ziemassvētku vakarā.

Dāvana ceļošanai

Katrā pasaules malā Ziemassvētki tiek svinēti citāda interpretācijā, taču kopējās svētku tradīcijas paliek tādas pašas. Galvenais šajos svētkos ir just mīlestību un dot to arī citiem – saviem draugiem, radiem,ģimenei un mīļotajiem cilvēkiem. Ja vēlies sev vai kādam citam uzdāvināt Ziemassvētku sezonas ceļojumu, tad labākā dāvana tam ir Dāvanu karte ceļojumam.

Lai šajos svētkos izdodas iepazīt ko jaunu un apciemot pasakainas vietas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *