Lidojums ar deltaplānu

Kādu pusgadu atpakaļ man uzdāvināja sen kārotu dāvanu – tā ir Lidojums ar deltaplānu. Prieks un laime! Bet tā kā bija jau rudens, lielie prieki bija jāatliek uz 2019. gada pavasari. Tad nu tas beidzot ir pienācis – bet palicis ir aktuālākais jautājums pacelties no lidlauka vai no ūdens?

Tā nu prātoju, ko izvēlēties, jo vēl ir laiks ko padomāt. Pieņemu, ka ne man vienīgajam ir šāda dilēma, tāpēc uztaisīju par to atsevišķu rakstu. Aprakstu savas pārdomas, bet varbūt kāds komentāros ieliks savas pārdomas, kas varētu noderēt gan man, gan vēl kādam.

Pacelties no ūdens

Sākumā par priekšrocībām, kuras redzu vairākas:

  1. Pacelšanās ir daudz tuvāk Rīgas centram – pie Salu tilta, tāpēc būs daudz ātrāk tur nokļūt.
  2. Man kaut kā liekas, ka nolaišanās ūdenī varētu būt mīkstāka un drošāka.
  3. Paceļoties no ūdens un nolaižoties tajā šis piedzīvojums kļūst par dubultu prieku – tas ir ne tikai lidojums ar deltaplānu, bet arī kā izbrauciens ar ātrumlaivu.

Tagad par mīnusiem, un tādu redzu tikai vienu. Ja diena nav tā saulainākā, tad iespējams, ka paceļoties no ūdens, varētu būt kādas sļakatas, kas padarīs mani slapju. Pacelties augšā, kur ir vēsāks un kur ir lielāks vējš, galīgi negribētos būt slapjam.

Pacelties no lidlauka

Priekšrocība, ko redzu ir tā, ka tas sajūtu ziņā varētu vairāk atgādina klasisku lidojumu. Tā kā aizvien sapņoju kādreiz nokārtot pilota tiesības, gribas izbaudīt tieši šādu lidojumu.

Rezumē

Ja tā visu saliek kopā, tad labāk tomēr izvēlēties pacelšanos no ūdens. Par to saslapināšanos arī maz ticams, vai tā būs, jo gan jau pieredzējušie Deltaplan darbinieki būs jau par šo padomājuši.

Visā visumā – domāju, ka man gribas izmēģināt abus šos lidojuma veidus, tomē sākšu ar ūdeni. Ja Tev ir kādi komentāri, droši padalies ar tiem komentāros.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *