Labākās filmas par kosmosu

Labākās filmas par kosmosu

No mūsu bloga tematikas noteikti esi jau pamanījis, ka mums visnotaļ patīk viss, kas ir saistīts ar lidošanu. Turklāt bez ierobežojumiem – mēs labprāt lidotu arī kosmosā, ja ne fiziski, tad caur filmām gan. Tāpēc esam nolēmuši apkopot mūsu pašu favorītus, labākās filmas par kosmosu.

Ja arī tu pats esi liels kosmosa filmu fans, tad varbūt vairumu šo filmu būsi jau redzējis. Tās galvenokārt virzās ap to, kā būtu lidot, dzīvot un cīnīties par savu eksistenci pašajā kosmosa telpā. Tas mums liek aizdomāties par ko parastam cilvēkam tik neaizsniedzamu un tālu, reizē mistisku un baisu.

Par to arī būs mūsu labākās filmas par kosmosu. Ja tev radīsies ieteikumi, ar kādām filmām šo rakstu papildināt, noteikti padod mums ziņu!

2001: Kosmosa odiseja (Space Odyssey)

Sākot ar nelielu atgriešanos pie vecākām filmām, jāpiemin mūsu pirmais favorīts – Kosmosa odiseja. Tā ir filma, kas ataino mazliet no visa. Tajā tu redzēji kosmosa izpēti, kā arī zināsi par sajūtu doties misijā. Galvenais varonis filmas lielāko daļu pavada cīņā ar mākslīgo intelektu, datoru, kas viņu ved nepareizajā virzienā uz Jupiteru. Šī filma ir lielisks piemērs tam, kā mākslīgais intelekts var noiet greizi brīžos, kad tas ir visvairāk nepieciešams.

Šīs filmas sižeta centrā ir galvenā varoņa garlaicība un arī sava veida neprāts. Ar šīs filmas palīdzību tu izjutīsi sajūtu, kā ir nekontrolēt savu likteni. Tā kā kosmoss daudziem šķiet tik biedējošs, nav nekāds brīnums, ka tajā var pazaudēt kontroles sajūtu. Šī filma noteikti ir mūsu TOP 1 favorīts – klasika, kas jāredz visiem.

Apollo 13

Astronautiem Džimam Lovelam, Džekam Svigertam un Fredam Heizam bija jānolaižas uz Mēness, taču notiek katastrofa. Eksplodē viena no tvertnēm, kurā atrodas viņu kuģa šķidrais skābeklis, iznīcinot lielu daļu kapsulas iekšējās darbības. Filmā Apollo 13 ir detalizēti aprakstīti centieni, lai trijotne droši atgrieztos uz Zemes, nevairoties no biedējošās patiesības, ka kosmosā ir ļoti, ļoti viegli nomirt. Kā jau minējām – kosmoss ir baiss.

Eds Heriss sniedz nevainojamu spēku lidojuma direktora Džīna Krantza lomā, kurš slaveni paziņo, ka “Neveiksme nav risinājums”. Šajā filmā būs piedzīvota neveiksme un visi centieni to vērst par labu. Stāsts ļaus tev just līdzi galvenajiem varoņiem visas filmas laikā. Šī filma ir iespēja atnākt noskatīties izcilu aktierspēli un sev atgādināt, ka šis stāsts patiešām notika.

Svešais (Alien)

Kad runa iet par kosmosu, prātā uzreiz ienāk arī citplanētieši. Tāpēc mums noteikti ir jāiekļauj kāda filma par tiem. Ja kādreiz vēlies sākt strīdu starp citplanētiešu faniem, pajautā viņiem, vai tās ir šausmas vai zinātniskā fantastika (atbilde ir abi). 

Šajā filmā kosmosa kravas automašīnu vadītāju grupa tiek pamodināta no kriomiega, kad viņu kuģa dators uztver briesmu signālu. Starpzvaigžņu kreiseris Nostromo nolaižas uz LV-426, un tas, kas notiks tālāk, rada franšīzi, kas joprojām turpinās.

Svešas būtnes dizains iepazīstināja skatītājus ar mākslinieka Gigera dīvaino iztēli. Īana Holma pēdējie mirkļi Eša lomā ir satriecoši. Šī filma ļaus aizdomāties par neiedomājamo, ko mēs noteikti iesakām.

Labākās filmas par kosmosu

Marsietis (The Martian)

Kosmonauts iestrēgst uz Marsa pēc tam, kad viņa komanda uzskata, ka viņš ir miris. Tālāk jau viņam jāpaļaujas uz savu atjautību, lai atrastu veidu, kā signalizēt Zemei, ka viņš ir dzīvs un var izdzīvot līdz iespējamai glābšanai. Tiek uzskatīts, ka kosmonauts Marks Votnijs, kas tiek vadīts misijā uz Marsu, ir miris pēc spēcīgas vētras un viņu atstāja viņa apkalpe.

Ienesot sava varoņa solo pārbaudījumos optimismu, neprātīgumu un trakuma pieskārienu — vienā brīdī trakulīgais Votnijs sevi dēvē par “kosmosa pirātu”. Tā ir filma par bailēm, vientulību un neziņu, balstoties uz izdzīvošanas prasmi. Lai arī filma ir salīdzinoši jauna, tā jau ir iekļuvusi teju katrā labāko ksomosa filmu topā. Arī mūsējā!

Galaktikas meklējumos (Galaxy Quest)

Komēdija bieži vien ir tikai tik spēcīga, cik spēcīga ir tās cieņa pret to, ko tā izgaismo. Šī filma ir lielisks piemērs tam, kā apvienot dažādus žanrus arī filmā par kosmosu. Tajā attēloti izdomāta kulta televīzijas seriāla Galaxy Quest dalībnieki. Viņi nonāk īstā starpzvaigžņu konfliktā, kad viņus apciemo īsti citplanētieši, kuri uzskata, ka seriāls ir precīza dokumentālā filma.

Aktieri šo scenāriju ir spēlējuši jau iepriekš, bet tagad tas ir pa īstam. Šī filma ir brīnišķīga, jo tā ir pietiekami zinoša, lai filmā tiktu saglabāta kosmosa jēga, taču tā ir arī pietiekami sirsnīga, lai gandrīz ikvienam tā patiktu. Efekti un ražošanas dizains ir lieliski integrēti arī kopējā uzņēmumā, kas ir vēl patīkamāk, jo tas ir tik negaidīts pavērsiens šāda žanra filmai.

Šīs ir mūsu TOP 5 labākās filmas par kosmosu. Ceram, ka piekrīti mūsu sarakstam un, ja vēl kādu no šīm filmām neesi redzējis, noteikti noskaties!

Protams, varētu vēl pieminēt desmitiem un simtiem izcilu filmu par kosmosu, to starp, Intersteller, Star Wars un citas, kas pieminētas rakstā The Best Movies About Space.

Esam uzrakstījuši arī citus ar kosmosu saistītus rakstus, kuros ieskatīties – Cik cilvēki ir lidojuši kosmosā un Kad varēsim lidot kosmosā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *