Vai ir prātīgi ņemt kredītu ceļojumam?

kredīts ceļojumam

Tuvojoties atvaļinājumu sezonai, arvien aktuālāki kļūst jautājumi par to, kur pavadīt šo laiku, cik līdzekļu tam atvēlēt, kādas ir iespējas doties tālākā ceļojumā un ar kādiem nosacījumiem jārēķinās, piemēram, ja ir vēlme lidot ārpus Latvijas.

Lai arī vairumā valstu joprojām spēkā ir ar Covid-19 saistītie ierobežojumi, taču, rūpīgāk izpētot ceļojumu piedāvājumus, var atrast galamērķus, kurp aizlidot un atpūsties. Tāpat labā ziņa ir, ka brīvāku ceļošanu nodrošinās topošais “Zaļais sertifikāts”.

Savukārt, ja ceļojumam nepieciešams papildfinansējums, arī šis jautājumus ir atrisināms – iespējams izmantot Sortter tiešsaistes bezmaksas rīku kredītu salīdzināšanai un iegūšanai ceļojumu vajadzībām. 

Ceļojums – iespēja atgūties no pandēmijas spriedzes 

Lai gūtu atelpu un “izvēdinātu” galvu no saspringtā Covid-19 pandēmijas laika un tā ierobežojumiem, lieti noderēs vietas un vides maiņa. Tādēļ došanās ceļojumā atvaļinājuma laikā, arī ar lidmašīnu, būtu viens no risinājumiem. Protams, ievērojot gan visus ceļojuma galamērķa valsts nosacījumus, piemēram, vakcināciju, gan Latvijā esošos noteikumus, piemēram, pašizolāciju pēc atgriešanās. 

Ceļojumu portālos pieejamā informācija liecina, ka Eiropas valstis gatavojas atvaļinājumu sezonai un tūristu uzņemšanai, savukārt Ņujorkā drīkstēs ieceļot no 1.jūlija. Tāpat tūrisma sezonai gatavojas arī aviokompānijas un lidostas, arī virkne kruīza kuģi plāno atsākt darbību jūlija vidū. Taču viennozīmīgi cilvēki aicināti izvērtēt ceļošanas piedāvājumus un atbildīgi ievērot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus. 

Tūrisma sektora prognozes liecina, ka šajā vasarā lielākas ceļošanas un lidošanas iespējas būs Eiropas ietvaros. Līdz ar to jārēķinās, ka atpūta tālākās un eksotiskās zemēs varētu būt visai ierobežota. 

Ārlietu ministrijas mājaslapā pieejama informācija par ceļošanas nosacījumiem – par došanos uz ārvalstīm un iebraukšanu Latvijā Covid-19 ierobežojumu laikā. Tāpat jārēķinās, ka valstis tiesīgas pieprasīt derīgu Covid-19 testu un / vai veikt testu, vai prasīt izpildīt citus nosacījumus, ierodoties konkrētā teritorijā.

“Zaļais sertifikāts”

“Zaļais sertifikāts” jeb ceļošanas pase Eiropā tiek veidots kā “dokuments”, kas apliecinās, ka cilvēks, piemēram, ir vakcinēts, izslimojis Covid-19. Līdz ar to tas apliecinās, ka persona būs tiesīga ceļot, lidot ar lidmašīnu, apmeklēt citas Eiropas valstis utt. Arī, iespējams, doties ārpus Eiropas Savienības, ja būs panāktas savstarpējas vienošanās par šī sertifikāta atzīšanu. Plānots, ka Eiropas līmenī “Zaļo sertifikātu” ieviesīs jūnija beigās. 

ceļojuma kredīts

Iespējas un piedāvājumi ceļojuma kredītam 

Tuvāka un īsa ceļojuma izmaksas vienam cilvēkam var būt daži simti eiro. Savukārt, plānojot eksotiskākus ceļojumus vai lidojumus uz tālākām zemēm, jārēķinās, ka izmaksas vienam cilvēkam var sasniegt pat vairākus tūkstošus eiro. 

Tādēļ, lai sekmīgāk plānotu savu ceļojumu, īpaši saistībā ar aizdevuma ņemšanu, vērts izmantot Sortter bezmaksas rīku kredītu salīdzināšanai. Tā ir ērta, Somijā radīta tiešsaistes platforma, kas palīdzēs uzzināt dažādu finanšu pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus arī ceļošanas jomā un izvēlēties sev piemērotāko. Šajā platformā bez maksas var iepazīties arī ar uzkrājumu veidošanas iespējām, kredītu veidiem, auto līzingu u.c.

No Sortter piedāvātā klāsta ceļojumiem noderēs kredīts ceļojumam jeb patēriņa kredīts. Ieskatam –kredīta kalkulatora aprēķins, ja ceļojumam izvēlas patēriņa kredītu: aizņemoties 1000 eiro uz diviem gadiem, procentu likme ir no 7% no aizdevuma summas, ikmēneša maksājums ir ap 50 eiro, kopējā atmaksājamā summa sanāk šajā gadījumā ap 1200 eiro, kas ir par 200 eiro vairāk par aizņemto summu. 

Jā, rezultātā sanāk pārmaksa, taču katram pašam jāizlemj, vai šī pārmaksa ir pieredzes, emociju un vides maiņas vērta.  Pirms lēmuma pieņemšanas par ceļošanu un jebkura aizdevuma ņemšana rūpīgi jāiepazīstas ar nosacījumiem un atbildīgi jāizturas pret visām saistībām. 

Kamēr tālāks ceļojums plānojas, laiku velti netērējot var paceļot arī pa Latviju. Par idejām lasi rakstā Atpūta diviem tepat Latvijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *