Izmēģināt lidojumu ar deltaplānu – pirmā pieredze

Deltaplāns debesīs

Mūsu bloga lasītājas personīgā pieredze pilnīgi neplānoti izmēģinot lidojumu ar deltaplānu. Par to, kā tas mans pirmais lidojums izvērtās un par krāsainajām emocijām.

Neplānots pirmais lidojums ar deltaplānu

Mani draugi bija izdomājuši izmēģināt lidojumu ar deltaplānu Balvos virs pilsētas un ezera. Mans pirmais lidojums jau bija sarunāts. Man likās laba doma aizbraukt līdzi un paskatīties, kā viņiem tur ies. Pacelšanās bija paredzēta no vecā Balvu lidlauka.

Draugi viens pēc otra pacēlās debesīs. Atgriezās sajūsmināti un varen apmierināti. Dažiem no draugiem bija pat aizkritusi balss no sajūsmas kliedzieniem lidojuma laikā. Tajā brīdī aizvien jutos kā aizrautīga pasākuma novērotāja, kas ar lielu interesi atbalstīja draugus. Bet tad pilots aicināja mani doties lidojumā. arī draugiem likās šī doma pašsaprotama.

Tā sākās mans vasaras spontānānais piedzīvojums. To varētu nosaukt arī par vienu no tās vasaras krāsainākajiem un iespaidiem bagātākajiem notikumiem.

lidojums ar deltaplanu

Attēls no TravelFree.lv

Par lidojumu

Deltaplāna pilots man piedāvāja izvelēties, vai gribu mierīgu un rāmu lidojumu vai mazliet mazliet ekstrēmāku. Tā kā nebiju šim lidojumam gatavojusies, izvēlējos mierīgāko. Nebiju arī pienācīgi saģērbusies – mugurā kleita, kājās zandales. Bet pilots teica: “Būs labi”.

Pats “lidojamais aparāts” nebija no tiem svaigākajiem. Tas ieviesa nelielas bailes par visu šo pasākumu. Bet pilots izskatījās visnotaļ atbildīgs, un visi drošības pasākumi atbilstoši. Galvā ķivere ar austiņām, lai dzirdu, ko pilots man saka. Kārtīgi piesprādzējos un varējām doties.

Pacelšanās skrejceļš bija zemes ceļš. Bailes nebija pārgājušas, tāpēc aizvēru acis. Pacēlāmies mierīgi un līgani. Acis atvēru tikai tad, kad bijām jau gaisā. Tad arī līdz galam tikai sapratu, ka uz to esmu parakstījusies, un tiešām lidoju.

Iespaidi

Kad bijām pacēlušies, tad ieraudzīju skaisto panorāmu. Bija interesanti aplūkojot sev zināmās vietas no pilnīgi cita skatu punkta. Baudot skatu arī bailes pagaisa.

Ar interesi vēroju, kur ir manas mājas, skola, pilsētas parks… Varētu teikt, ka tajā brīdi no jauna iemīlēju savu pilsētu. Tā likās tik maza, cieša un draudzīga. Pēc tam uz visām šīm vietām skatījos mazliet citādāk, jo biju tās redzējusi no putna lidojuma.

Deltaplāna pilots ar mani visu laiku runāja. Stāstīja par objektiem, virs kuriem lidojam, un informēja, kur lidosim tālāk. Savas vēlmes par lidojuma maršrutu man nebija iespēja izteikt, jo mikrofons bija tikai viņam. Es varēju tikai klausīties.

Lidojums ar deltaplānu kopā ilga kādas 10 līdz 15 minūtes. Ar to pilnībā pietika, lai gūtu baudījumu no lidojuma. Pēc tam jau sagribējās varbūt kādu asāku izjūtu. Bet, kā jau minēju, lidojuma laikā savas vēlmes izteikt vairs nevarēju.

Noteikti iesaku izmēģināt

Tagad atskatoties uz šo piedzīvojumu, aizvien atceros pozitīvās sajūtas. Prieks arī padalīties ar savām sajūtām 🙂

Man toreiz sanāca pa brīvu izlidināties, bet noteikti būtu gatava arī par to samaksāt. Tāpēc iesaku izmēģināt. Īpaši, ja rodas tāda neplānota avantūra, kā man, noteikti neatsakies.

Ceru, ka kādu iedrošināju krāsainiem piedzīvojumiem!

Un vēl citas atsauksmes no pieredzes – Dāvana izlaidumā – lidojums ar deltaplānu un Lidot ar deltaplānu – kā lidojums ar moci debesīs.

Lai skaisti!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *