Padomi ceļošanai lidmašīnā ar maziem bērniem

Priekšā lidojums, gribas mierīgi palasīt, paskatīties filmu vai pagulēt, bet blakus vai tuvumā salonā ir kāds bērns, kas nemitīgi raud un niķojas? Šāda situācija ir traucējoša un nerada sajūsmu.

Bet varbūt Tu esi tā mamma vai tētis lidmašīnā kura bērns ir kļuvis niķīgs tieši lidojuma laikā? Ierastie nomierināšanas rituāli nav īstenojami lidmašīnā un apkārtējo neapmierinātie skatieni satrauc arī Tevi?

Piedāvājam īsu pārskatu par, manuprāt, septiņiem efektīvākajiem veidiem par to kā vecākiem nomierināt mazuli esot lidmašīnā.

1. Saglabājiet mieru

Pirmais un būtiskākais padoms- saglabājiet mieru un nekļūstiet nikns. Šādas sajūtas Jums tikai traucēs domāt par iespējamiem risinājumiem. Turklāt, bērns var just jūsu uztraukumu vai neapmierinātību un tas nebūt nepalīdzēs šo situāciju vērst labāku.

2. Iemidzimiet bērnu

Viens no labākajiem veidiem ir panākt to, lai bērns lidojumu vai tā lielāko daļu noguļ. Protams, viegli pateikt, bet ne izdarīt. Tomēr, zinot Jūsu bērna gulēšanas paradumus, Jūs variet mēģināt to panākt.

Varbūt ir nepieciešams līdzi paņemt viņa spilventiņu, rotaļlietu, kas ir neatņemama bērna gulēšanas rituāla sastāvdaļa. Varbūt lidojuma laikā bērnu var ietērpt viņa mīļākajā pidžamā. Bērns parasti visdrošāk un mierīgāk jūtas Jums klēpī un tas palīdz viņam iemigt. Ja bērns vairs nav tik mazs, lai ņemtu klēpī lidmašīnas pacelšanās brīdī, tad izdariet to uzreiz pēc tam, kad lidmašīna ir pacēlusies.

3. Izvēlies piemērotu vietu

Ir vērts parūpēties par piemērotāko sēdvietu lidmašīnas salonā. Ja bērnam nav bail lidot tad atbilstošākā sēdvieta būtu pie loga, jo skatīšanas pa to visdrīzāk uz kādu brīdi būs izklaidējoša.

Tomēr, ja lidošana rada bailes, tad vērts parūpēties par to, lai sēdvieta, kas paredzēta bērnam atrodas pie ejas. Ja ceļojat kopā trijatā, un bērnam ir sava sēdvieta, tad varbūt bērns visdrošāk un ērtāk jutīsies atrodoties sēdvietā starp vecākiem.

4. Sagatavojiet “Pārsteigumu somu”

Sagatavojiet līdzi “pārsteigumu somu” vai ko tamlīdzīgu. Tās saturā vajadzētu būt dažādām esošam vai labāk jaunām nelielām rotaļlietām, kā arī kārumiem un uzkodām. Rotaļlietas, spēles, krāsojamā grāmata, tāpat kā ēšana nodarbinās bērnu. Tas ir lielisks veids kā mēģināt viņu nomierināt, pievēršot citām aktivitātēm. Viedierīce ar multfilmām vai citām bērnam interesantām pārraidēm arī noteikti palīdzēs.

5. Uzturiet sarunu un uzmanību

Sarunājieties ar bērnu gan pirms lidojuma, gan tā laikā. Varbūt variet pārliecināt bērnu, ka lidojuma process ir kas aizraujošs, tāds kā piedzīvojums. Stāsts, kas papildināts ar dažādām detaļām un raisa bērna fantāziju, un liek iesaistīties tā attīstīšanā nodarbinās bērnu.

6. Pastaigājieties

Kā zināms bērniem mierīgi nosēdēt uz vietas ilgstoši ir sarežģīti, tikai tas vien var padarīt tos niķīgus. Risinājums- dodieties pastaigā pa lidmašīnas salonu. Izkustēšanās, kas papildināta ar stāstiem par jebko, kas redzams lidmašīnā nodarbinās bērnu un ļaus izkustēties.

7. Pārliecinies, vai bērnam kas nesāp

Bieži vien ausu sāpes vai to aizkrišanas lidojuma laikā ir tas, kas liek mazuļiem un bērniem raudāt. Pavisam maziem bērniem šīs sāpes mazināt palīdzēs barošana. Lielākiem bērniem, kāda darbība, kas liek aktīvi košļāt, piemēram, košļājamās gumijas izmantošana.

Vairāk par to, kāpēc lidojot sāp ausis, vari izlasīt rakstā Ausu sāpes lidojot.

Cerams, ka šie padomi Jums noderēs. Tāpat priecāsimies par Jūsu komentāriem un ieteikumiem par to kā vēl var nomierināt bērnu komentāru sadaļā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *