Lidojums kāzu dienā

Lai gan diena solījās būt zibeņaina un lietaina, tā tomēr izvērtās ļoti karsta un saulaina. Tā bija diena, kurā mijām gredzenus, lai turpmāk laistos jaunos piedzīvojumos kopā. Jau jaunā statusā.

Rīta gatavošanās, ceremonija Cēsu baznīcā un kūkas baudīšana Cēsu pils parkā bija ļoti mierpilna un sirsnīga. Tas bija līdz brīdim, kad mūsu vedēju pāris nolēma, ka ir pienācis īstais mirklis mūs abus ievilkt neaizmirstamā un galvu reibinošā piedzīvojumā.

Sākotnēji nezinājām, kur dodamies, jo acis bija aizklātas. Tomēr domas lidoja pie minējumiem par gaidāmo. Mašīnai apstājoties, jutāmies kā mazi bērni Ziemassvētku priekšvakarā. Izkāpjot no auto un noņemot acu aizklāju, pirmā reakcija bija atplest rokas un iztēloties sevi lidojam. Pēc brīža tam sekoja novēloti sajūsmas saucieni. Sperot soļus uz Cēsu vecā lidlauka asfalta, mūsu acu priekšā iznira četrvietīga lidmašīna.

Iekāpjot lidmašīnā, mēs uzvilkām austiņas ar mikrofoniem un pilots mūs noinstruēja par to, kā labāk pavadīt laiku kamēr esam gaisā. Instrukcijas skanēja pavisam vienkārši – izbaudiet un dalieties emocijās. Lieki piebilst, ka tā arī darījām. Pacelšanās no ieskrējiena ceļa, kas klāts ar tikko pļautas zāles segu, bija ļoti iespaidīga un nervus kutinoša.

Tomēr virzoties augstāk, skatam pavērās pārsteidzoši skati, kas radīja neremdināmu saviļņojumu. Virs pilsētas atskatījāmies uz baznīcu, kurā tikko laulājāmies, paspējām pamāt neizklīdušajiem kāzu viesiem un aplūkojām katru Cēsu pilsētas stūrīti un kaktiņu. Ieraudzījām pat tādas vietas, kuras nezinājām, ka eksistē.

Vēlreiz pārliecinājāmies, cik absolūti skaistas ir Cēsis. Nolaišanās bija tik maiga un līdzena, ka mēs to pat gandrīz nepamanījām. Iespējams, ka tas viss dienas emociju ietekmē, bet varbūt mums bija vienkārši lielisks pilots.

Sperot soļus no gaisa uz sauszemes, pārņēma neliela mazuma piegarša. Piedzīvojums bija beidzies, taču gribējās vēl mazliet pakavēties tik patīkamajās emocijās un elpu aizraujošajos skatos. Pēcgarša par piedzīvoto paliks mūsu atmiņās vēl ļoti ilgi. Lidojums ar lidmašīnu noteikti bija izcils pārsteigums priekš mums – piedzīvojumu kārumniekiem, par ko paldies mūsu burvīgajiem vedējiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *