Kā nopirkt lētas aviobiļetes?

Viens no veidiem, kā aizraujoši un emocijām piesātināti aizvadīt brīvdienas, ir doties ceļojumā. Pirms kravāt koferus un doties ceļa jūtīs,  jāveic plānošana – tostarp jāatver maciņš un jāapdomā savs budžets. Nenoliedzami vienas no galvenajām izmaksām ir saistītas ar aviobiļetēm. Mēs apkopojām pāris ieteikumus, kas palīdzēs tev ietaupīt.

Ceļo nesezonā

Tūrismā ir zināmas trīs sezonas – high season, low season un shoulder season. Runājot par Eiropu, “high season” ir tieši vasara – skolēniem ir brīvlaiks, ir gada karstākais laiks, tāpēc likumsakarīgi cilvēki nolemj ceļot tieši tad. 

Attiecīgi low season ir ziemas mēnešos, kad ceļotgribētāju pulks krietni sarūk. Pavasaris un rudens ir shoulder season – laiks starp low un high sezonām. 

Šīm sezonām ir tiešs sakars arī ar to, kā aviolīnijas nosaka savas biļešu cenas . High season biļetes ir visdārgākās, low season – vislētākās, bet shoulder season – cenas ir viduvējas.

Jāpiemin, ka ziemas mēneši cenu ziņā nav vienmērīgi. Ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu cenas tiek celtas, taču pēc gadu mijas tās atkal krīt lejup. 

Ja iemesls, kāpēc izvēlies ceļot vasarā, ir saistīts ar siltajiem laika apstākļiem, nevajag domu par ceļošanu ne-sezonā aizbīdīt uz prāta visdziļākajiem nostūriem.  Pat, ja vēlies baudīt labu laiku, nav jāatmet doma par ceļošanu gada mierīgajos posmos. 

Ir pietiekami daudz galamērķu, kur doties vēsākos gada mēnešos un reizē arī nelaist garām atpūtu patīkamos laika apstākļos. Piemēram, Tenerifē vēl oktobrī gaisa temperatūra ir aptuveni 24 grādi, turklāt tūristu pūļi jau būs atgriezušies mājās.

Kombinē lidojumus

Pastāv dažādi veidi, kā nokļūt no punkta A līdz punktam B. Visvienkāršāk ir atvērt kādu aviolīnijas mājaslapu un, daudz nedomājot, nopirkt lidojumu abos virzienos. Ātri, tomēr ne vienmēr ekonomiski. Kombinēt lidojumus nozīmē iegādāties divas vai vairāk biļetes atsevišķi. 

Variants A (viena rezervācija): lidojums Rīga-Pekina ar pārsēšanos Helsinkos. 

Variants B (divas rezervācijas): lidojums Rīga-Londona un lidojums Londona-Pekina.

Viens no aspektiem, kas ietekmē biļešu cenas, ir klientu plūsma. Ja aviolīnijām nav problēmu aizpildīt sēdvietas lidmašīnā, to cenas attiecīgi būs samērīgas. Ja pieprasījums pēc biļetēm nav milzīgs, tas vēl nenozīmē, ka aviolīnijas aizmirst par peļņas gūšanu. Var novērot, ka lidojumi uz mazām, nenoslogotām lidostām ir dārgāki nekā lidojumi uz vietām ar nemitīgu cilvēku plūsmu.

Pirms lidojumu rezervēšanas ir vērts apskatīties dažādus maršrutus. Kā piemēru var minēt Porto. Lai no Rīgas nokļūtu Portugālē, ir iespējams lidot caur Frankfurti, Kopenhāgenu vai Ķelni. Pirms mesties pirkt biļetes, ir vērts salīdzināt dažādo maršrutu cenas. Cenu salīdzināšana, protams, ir laikietilpīgs process, tomēr reizēm tas var pamatīgi atmaksāties – šī vārda vistiešākajā nozīmē.

Ja nolem kombinēt vairākus lidojumus, lai nokļūtu savā galamērķī, nedrīkst aizmirst arī par grafiku. Minimālais ieteicamais laiks starp lidojumiem ir četras stundas, sevišķi, ja līdzi ņemsi bagāžu. Ja pirmais reiss aizkavēsies, piemēram, nepiemērotu laika apstākļu dēļ un tu nepagūsi uz nākamo lidojumu  – aviolīnijas nenesīs atbildību, un tev diemžēl nāksies maksāt papildus. 

Ja dažādu lidojumu apvienošana šķiet pārāk sarežģīta, tad daudz piemērotāks būs nākamais ieteikums.

Izvēlies “budžeta” aviolīnijas

2018. gadā zemo cenu aviolīnijas nodrošināja lidojumus 1,3 miljardiem pasažieru, kas ir ap 31% no kopējo ceļotāju skaita. Zināmākās budžeta lidsabiedrības ir Ryanair, Norwegian Air un Wizz Air, bet vadošā pasaulē – Southwest Airlines.

Vairums cilvēku, kuri izvairās no “budžeta” aviolīnijām, kā iemeslus min papildus samaksu par ēdienu un dzērieniem, sēdvietas izvēli un bagāžas ierobežojumiem. Tomēr, ja tava galvenā prioritāte ir ietaupīt naudu, turklāt, ja lidojums nav ilgāks par dažām stundām, zemo cenu aviolīnijas ir virziens, kurā skatīties. 

Pats galvenais – plāno! Apskati dažādas opcijas, datumus un aviolīnijas, lai, jau ceļā esot, vairs nav lieki jālauza galva un var ļauties patīkamiem, jauniem iespaidiem.

Nobeigumā vēlamies pieminēt pāris tīmekļa vietnes, kas būs lielisks palīgs ceļojumu plānošanai:

https://www.skyscanner.net/

https://www.liligo.com/

https://faregeek.com/

https://www.cheapflights.com/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *