Kā kļūt par gaisa balona pilotu

lidojums ar gaisa balonu

Lidojums ra gaisa balonu ir viens no neaizmirstamākajiem notikumiem. Redzot skaistos gaisa balonus lidojam apkārt, pārsvarā visi vēlas kaut reizi izbaudīt šādu iespēju redzēt apkārtni no augšas. Šobrīd Latvijā var ne tikai ar prieku piedalīties lidojumos kā pasažierim, bet arī kļūt par gaisa balonu pilotu.

Nepieciešamie dokumenti

Lai kļūtu par gaisa balonu pilotu, no sākuma ir jāiegūst brīvā gaisa balona pilota apliecību (angliski FBPL – free balloon pilot licence) . Šo licenci izsniedz Latvijas Republikas Civilās aviācijas administrācija (CAA). Ja esi jau ieguvis autovadītāja tiesības, gaisa balona licences saņemšanas prasības arī varēsi izpildīt.

Prasības FBPL licences iegūšanai

Lai iegūtu FBPL apliecību ir jāizpilda praktiskās prasības, jānokārto teorētiskais eksāmens un jāsaņem veselības stāvokļa apliecinājums. Šīs prasības ir līdzīgas kā citu transportu līdzekļu tiesību iegūšanai.

Praktiskās prasības ir, protams, mācību lidojumi, kuru kopējam ilgumam ir jābūt vismaz 16 stundas. Laika ierobežojums nolidoto stundu uzskaitei ir 24 mēnešu periods. Vismaz 4 lidojumiem ir jābūt ar instruktoru un vismaz 8 lidojumu ilgumam jāpārsniedz 30 minūtes. Visus lidojumus jāreģistrē lidojumu dienasgrāmatā.

Pēc pilota-instruktora slēdziena seko no sākuma patstāvīgs lidojums tā uzraudzībā. Tad instruktors dod atļauju kārtot praktiskajam eksāmenam CAA.

Teorētiskais eksāmens sastāv no dažādiem mācību priekšmetiem, kuri aptver lielu daļu aviācijas nozares. Lai iegūtu apliecību, ir veiksmīgi jāpārzina gaisa likumdošana, navigācija, meteoroloģija, gaisa balonu uzbūve, radiosakari un, protams, cilvēka faktors.

Tā kā veselības stāvoklis būtiski ietekmē to, vai vari kļūt par pilotu, ir jāiegūst vismaz 2. klases veselības apliecību.

lidojums ar gaisa balonu

Vispārīgie ieteikumi

Pirms vispār uzsākt licences iegūšanas procesu, ir noteikti ieteicams vismaz reizi izmēģināt lidojumu ar gaisa balonu. Tālāk būtu labi iepazīt citus gaisa balonu pilotus un varbūt pat pievienoties kādam gaisa balonu lidošanas klubam.

No prasībām, bez šaubām, jāsāk ar veselības pārbaudi. Pēc veselības stāvokļa apliecības iegūšanas var iegādāties Studentpilota un Lidojumu dienasgrāmatas, kā arī teorētiskos materiālus un grāmatas. Labi arī palasīt pieredzes stāstus, kā rakstā Dzimšanas dienas lidojums ar gaisa balonu.

Lai uzsāktu lidošanu, jāizvēlas Pilotu skola, kurā veiksi praktiskās apmācības. Pārliecinies, ka mācību iestāde un pilots-instruktors ir CAA apstiprināti. Pirms eksāmena arī vari droši palūgt instruktoram, lai noeksaminē tevi tāpat kā CAA eksāmenā.

Kad visi eksāmeni ir veiksmīgi nokārtoti un gaisa balona pilota apliecība beidzot iegūta, vari droši nosvinēt savu sasniegumu! Vēlāk vari vienoties par kāda kopīgā gaisa balona izmantošanas nosacījumiem vai arī iegādāties pats savu balonu un doties lidojumā! 

Lidojums ar gaisa balonu ir lieliska dāvana, ko sniegt kādam svētkos. Ja zini kādu, kas gribētu to izmēģināt, ieskaties rakstā Lidojums ar gaisa balonu sapņu piepildījumam un palasi par iemesliem, kāpēc šī ir laba dāvana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *