Dāvana izlaidumā – lidojums ar deltaplānu

Lidot ar deltaplānu

Atsauksme par pirmo pieredzi lidojot ar deltaplānu. Būs noderīgi katram, kas vēlas lidojumu ar deltaplānu kādam uzdāvināt kā dāvanu izlaidumā vai citos svētkos.

Esam sagatavojuši dažādus padomus, lai pirms lidojuma būtu noderīgi!

Dāvana maģistratūras izlaidumā

Lidojumu ar deltaplānu man uzdāvināja sieva universitātes izlaidumā, kur saņēmu saņēmu maģistra grādu. Mācījos Amērikā, tāpēc dāvana bija visai īpaša, jo izmantot varēju tikai Latvijā. Uz dāvanu kartes sieva bija uzrakstījusi motivējošu novēlējumu “lai lidojums turpinās”.

Pēc izlaiduma jau bija plānots pārcelties atpakaļ uz Latviju. Uzreiz gan nerāvos uz lidlauku, jo vairāki mēneši pagāja, atkal iedzīvojoties mājās. Patiesībā nācās sagaidīt pavasara sauli un tad tikai sarunāt lidojuma laiku.

Lidojuma rezervēšana

Lidojums bija paredzēts no Spilves lidlauka. Es īsti nezināju, ko gaidīt. Līdz tam pat nebiju nekad bijis Spilves lidlaukā. Sarunāt pa telefonu īsto laiku nebija grūti. Arī atrast lidostu un īsto angāru nebija problēma. Tur bija sapulcējušies arī citi cilvēki.

Nokļūšanai uz Spilves lidlauku gan ieteiktu auto. Ar sabiedrisko varētu būt grūtāk. Kaut gan patiesībā, autobusa pietura atrodas tikai kādus 400 metrus no lidostas.

Lidojuma sajūtas

Deltaplāna vadītājs bija laips, draudzīgi izstāstīja nedaudz par pašu aparātu. Godīgi – uzparikte sākumā lielu ticību neiedveš, tāpēc ir mazliet bail. Taču to nevar salīdzināt ar īsto hormonu vētru, kas sākas vēderā, līdzko deltaplāns atraujas no zemes.

Lidojamais ir ļoti, ļoti skaļš. Sajūta bija kā braukt ar 50 “zapiņiem” vienlaicīgi, kuri iet uz pilnu gāzi. Bet pats sēdi motocikla blakusvāģī, kad vējš svilpo matos.

Atrāvāmies no zemes, cēlāmies arvien augstāk un augstāk. Sākumā mani nepameta sajūta, ka beigas varētu pienākt jebkurā brīdī. Pilots gan man pirms tam izstāstīja, ka deltaplāni arī bez motora skaisti planē, kamēr nosēžas. Vējš arī nebija pārāk spēcīgs, un lēnām bailes pārgāja.

davana izlaiduma lidojums

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Skaisti skati, ko izbaudīt

Uz Rīgu pavērās fantastisks skats – pilots pārlidoja pāri Daugavai, apmeta pāris lokus virs centra, un lēnām devās atpakaļ uz Spilvi.

Kad bija laiks sēsties zemē, viņš deltaplānu apļoja, lai trāpītu uz skrejceļa, kas nu jau radīja patīkami satraucošas sajūtas. Līgani nosēdāmies, aizripojām uz angāru, un lidojums bija galā.

Vēl citas atsauksmes var izlasīt rakstos Lidojums kāzu dienā un Lidot ar deltaplānu – kā lidojums ar moci debesīs.

Sajūtas, ar kurām gribētu dalīties

Lai arī sākumā bija bailīgi, sajūtas ir super! Vienīgais, ko būtu vēlējies – kaut ar mani detaplānā būtu bijusi arī sieva. Viņai arī noteikti patiktu, un varētu uzreiz dalīties iespaidos.

Forši, ka šādu dāvanu var uzdāvināt attālināti, un uz tās var virsū uzrakstīt kādu iedvesmojošu sveicienu. Tādu servisu nodrošina FromMe dāvanu karte lidojumiem.

Lai skaists lidojums un spilgtas emocijas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *