Ausu sāpes lidojot

Daudziem cilvēkiem paceļoties un nolaižoties ar lidmašīnu ir sāpes ausīs. Pie straujas augstuma maiņas mainās spiediens lidmašīnas salonā, bet tas tik ātri nenotiek cilvēka galvā – precīzāk vidusausī un aizdegunē.

Kāpēc sāp ausis?

Būtiska spiediena starpība starp vidusausi un aizdeguni iestiepj bungādiņu, kas rada sāpes. Gaisa spiedienu starp apkārtējo vidi un vidusausi nodrošina Eistahija kanāls. Ja kanāls pilnībā nefunkcionē vai spiediena maiņa ir pārāk krasa, iespēja, ka sāpēs palielinās.

Standarta lieta, kāpēc Eistahija kanāls pilnībā nefunkcionē ir kāds lokāls iekaisums, piemēram saaukstēšanās, kas rada deguna gļotādas pietūkumu.

Cēlonis sāpēm var būt arī deguna starpsienas izliekums vai palielināta aizdegunes mandele. Šos defektus gan var novērst ar ķirurģisku iejaukšanos.

Standarta lietas sāpju novēršanai

Ja paceļoties vai nolaižoties aizkrīt ausis un rodas sāpes, tad iesaka veikt šādas darbības:

  • Žāvāties – tadā veidā tiek kustināta ausu bungādiņa un Eistahija kanāls plašāk atveras un spiediens izlīdzinās.
  • Ēst košļeni vai regulāri padzerties, jo siekalu vai dzēriena norīšana arī kustina bungādiņu.
  • Ieelpot, aizspiest degunu un mēģināt izelpot pa degunu. Tādā veidā var atvērt jau aizkritušas ausis.

Tāpēc labi pirms brauciena jau laicīgi nodrošināties ar kādu dzērienu, košļenēm vai konfektēm. Ja izvēlaties konfektes, tad labāk ir ņemt kādas skābākas, jo tās labāk veicinās siekalu izdalīšanos.

Ko darīt, ja sāpes ir lielas

Ja esat nopietnāk apslimis, sāpes varētu būt lielākas. Ir arī cilvēki, kam ir hroniskās iesnas vai kāds cits iekaisums. Tas varētu būt kāds no sinusīta paveidiem vai alerģijām. Šādos gadījumos būtu vēlams lietot kādas zāles. To, protams, nepieciešams saskaņot ar savu ģimenes ārstu.

Ko darīt, lai mazinātu sāpes:

  • Iepilināt asinsvadus sašaurinošus deguna pilienus, kas mazinās deguna gļotādas tūsku.
  • Sasildīt auss apvidu, tādā veidā veicinot asinsriti un padarot audus elestīgākus. Tas samazinās bungplēvītes iestiepumu un arī sāpes.
  • Ir arī iekšīgi lietojamas zāles, bet tās var lietot tikai ar ārsta norādījumiem.

Dažādus ieteikumus, ko darīt, ja ilgāku laiku aizkritušas ausis, varat lasīt vietnē veselam.la.lv , no kuras arī smēlos informāciju šim rakstam.

1 Komentārs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *